Шоу бизнис и трач

Бројни славни личности и приредија спектакуларно шоу за крај на кариерата на Опра Винфри, која одлучи по...
Акциониот херој и екс гувернер призна дека од неговата врска со куќната помошничка пред 10 години добил дете...
Обожавателите ја "нападнаа" Ријана откако видоа на нејзиниот Твитер профил дека контактира со поранешното...
Ќерката на познатиот холивудски глумец Шон Пен го нападнала својот татко говорејќи дека тој треба да се...
Американската пејачка Лејди Гага е првата личност која успеала да собере 10 милиони фанови на Твитер...
Боксерот Владимир Кличко (35) и глумицата Хејден Панетијер (21) ја завршија својата 2-годишна романса...
Актерката Анџелина Џоли откри дека нејзината најнова тетоважа нема никаква поврзаност со посвојувањето...
Еден од најбогатите светски бизнисмени, Доналд Трамп, во интервјуто за "Rolling Stone" за прв пат ја откри...
Вафа Дуфор е внука на Осама бин Ладен. Родена е во Лос Анџелес и веќе со години работи на својата шоу-бизнис...
Принцот и принцезата од Кембриџ конечно заминаа на својот меден месец на едно прекрасно место во Индискиот...
Тој е навикнат да го поседува најголемото и најубавото, но кога станува збор за големината на јахтите,...
Екс гувернерот на Калифорнија Арнолд Шварценегер и неговата сопруга Мариа Шривер одлучија да се разведат...
Хајди Клум и Сил повторно ja докажаа својата титула како најсреќната двојка во Холивуд на веселата церемонија...
Во анкетата на сајтот AskMen.com, политичарката Сара Палин е прогласена за најнепосакувана жена во...
Иако поминаа повеќе денови од "Венчавката на векот" на принцот Вилијам и неговата избраничка Кејт Мидлтон...
Познатиот актер изјави дека благодарејќи на улогата на капетанот Џек Спероу може да ужива во слободата и...
Популарната пејачка Ријана минатиот викенд имала свирка од половина час на приватната прослава на веридбата...
Бојан Јовановски од септември планира да направи трансформација на деценијата, од која сите ќе бидат шокирани...