Шоу бизнис и трач

Ким Кардашијан моментално е на одмор во Коста Рика заедно се целото нејзино семејство, а од облеките што ги...
Со новата година пристигнуваат новите трендови, а и новите имиња на кои треба да им обрнете внимание бидејќи...
На 6-ти февруари Кралицата Елизабета Втора ќе стане првиот Британски владедел кој успеал да стигне до Сафирниот...
Целиот Кардашијан-Џенер клан (освен Роб Кардашијан и Кендал Џенер) се на тропски одмор во Коста Рика, што...
Нејзиното име е Петра Свобода и буквално е копија на Меланија Трамп!
Францускиот весник Le Monde објави извадоци од полициското сведочење на Омар Аит Кедаче, водачот на...
Иако двојниците на славните не се ништо ново, двојничката на Аријана Гранде толку многу личи на неа, што...
Парис Џексон е 18 годишната ќерка на легендарниот пејач Мајкл Џексон, а убавата девојка сега е подготвена да...
Минатата недела кралицата Елизабета беше во посета на Универзитетот Источна Англија, за да погледне изложба...
Дејвид и Викторија Бекам се во брак веќе 17 години, со што се еден од оние ретките парови кои живеат под...
Гласините дека Селена Гомез и The Weeknd се во романтична врска, повеќе не се толку гласини, колку вести, па...
Иако почина на католичкиот Божиќ, славниот пејач Џорџ Мајкл сѐ уште не е погребан. Причината за тоа е што се...
Доколку имате постар брат или сестра, сигурно и вие не сте биле поштедени од тоа да ги "наследите" нивните...
Многумина не знаеја што да си помислат кога за прв пат ги видоа фотките од Селена Гомез и The Weeknd како се...
Ким Кардашијан во последно време е опседната со пирсови - ај што со недели се шета со чудниот лажен пирс на...
Велат дека јаболкото не паѓа далеку од дрвото, а тоа го докажа и Тина Ноулс, мајката на Бијонсе, со...
Откако минатото лето Кендал Џенер ја презеде улогата на фотограф и направи одлична фотосесија со Каја Гербер,...
Новата година донесе нови трендови, а овојпат трендовите се попровокативни и побизарни отсекогаш - проѕирна...