Шоу бизнис и трач

Кланот Кардашијан-Џенер секогаш го сфаќа Божик сериозно, а нивната Божикна забава е еден од најважните...
Тие што го паметат почетокот на кариерата на моментално најславната старлета на светот, Ким Кардашијан, паметат...
Магазинот "Love" работи со полна пареа! Утрово тие го објавија видеото каде главна улога имаше секси-буцката...
2016 беше година во која славните доста открија за себеси. Не мислиме на некакви информации, туку буквално!
Досега, најпознатите убавици како Џиџи и Бела Хадид, Ким Кардашијан, Кендал Џенер, Хејли Болдвин и Емили...
Бразилската 35-годишна убавица Адријана Лима го дочека Божик опкружена со своето многубројно семејство на...
По сите шпекулации дека пејачката можеби конечно има нов маж во својот живот, Бритни Спирс го потврди ова со...
На Божик, младата старлета Кајли Џенер премиерно го објави тоа што таа го нарекува "нејзин мал подарок за...
Слатката 8-месечна ќерка Луна на Криси Тиген и Џон Леџенд го прослави својот прв Божик, а нејзините родители...
Во последно време сите зборуваат за младата актерка Меган Маркл поради нејзината врска со принцот Хари, но таа...
Новиот претседател на САД, Доналд Трамп, иако е популарен меѓу народот, не е многу популарен меѓу ѕвездите. Но...
Кланот Кардашијан-Џенер се собра на едно место по повод нивната традиционална Божикна забава, која важи за еден...
По минатонеделната скандалозна приказна за јавниот раскин и препукување помеѓу Роб Кардашијан и Блек Чајна,...
Придружувајќи ѝ се на својата сестра Бела, како и на ѕвездениот тим составен од Кендал Џенер, Криси Тиген,...
Како и сите ние, и славните личности ги сакаат празниците, па за време на католичкиот Божиќ на Инстаграм тие...
Џим Парсонс гостуваше во емисијата на водителот Џими Фалон, а двајцата ги импресионираа гледачите со своите...
Откако пред јавноста се официјализираше врската помеѓу принцот Хари и актерката Меган Маркл, интернетот и...
Откако излезе веста и фотографиите од тајната венчавка на актерката Марго Роби и британскиот режисер Том Акерли...