Шоу бизнис и трач

Ако барем малку ги следите случувањата во модниот свет, запознаени сте со најпознатата модна блогерка на светот...
Мараја Кери и нејзиниот не многу успешен новогодишен настап веќе трет ден се главна тема на социјалните медиуми...
Кајли Џенер ја изјави љубовта према нејзиното момче Тајга без да каже ниту еден збор. Наместо тоа, таа си ја...
Преубавата Жизел Бундшен освен што е најпознат супермодел на сите времиња, има уште многу други таленти -...
2016 не беше лесна, па затоа 2017 година да одмориме од сериозни теми и да провериме каде и како нашите омилени...
За некој кој важеше за една од најголемите поп ѕвезди, Џорџ Мајкл имаше изненадувачки традиционален вкус за...
Не сите славни личности ја дочекаа Новата година на елитни забави во скапи хотели или на ексклузивни дестинации...
Доколку досега не бевте сигурни дали романсата помеѓу Дрејк и Џенифер Лопез е вистинска, овие неколку снимки ќе...
Вчеравечер, Блек Чајна и Крис Џенер беа забележани како влегуваат во собата за итна помош во болницата во Хиден...
Магазинот Форбс ја објави листата на најисплатливи актери за 2016 година, а листата беше составена според...
Повеќето славни личности на крајот на годината објавуваат честитки или пораки со благодарност до своите...
Најпознатата црна тенисерка на светот, Серена Вилијамс, ја објави својата свршувачка со ко-основачот на Редит,...
Да, да, знаеме дека славните заработуваат многу пари, живеат луксузен живот и така натаму, и да не сме ние нема...
Џиџи и Бела Хадид покажаа дека се навистина откачени сестри кои знаат како да се забавуваат! Неодамна излезе...
Во чест на неговиот 38-ми роденден, Џон Леџенд на своите обожаватели им го даде најубавиот подарок - нови...
Тејлор Свифт е позната по тоа што навистина симпатично знае да ги изненади своите обожаватели кога најмалку...
Веќе со недели се шушка дека нешто се случува помеѓу Дрејк и Џенифер Лопез! 47-годишната Џеј Ло неколку пати на...
Со ова можеме да ја заокружиме тешката година за парот Ким Кардашијан-Канје Вест, и конечно да ги замолчиме...