Шоу бизнис и трач

Американскиот пејач Џастин Бибер беше отсутен од Инстаграм откако неговата бивша девојка Софија Ричи беше...
Ким Кардашијан сакаше да и ги честита милионите фанови на Инстаграм на својата пријателка, модната уредничка...
Има нешто во воздухот во Холивуд што одеднаш сите славни ѕвезди забременија... Прво Бијонсе ги израдува своите...
Амал и Џорџ Клуни вчера вечерта објавија дека очекуваат близнаци, во шоуто на Џули Чен, "The Talk"...
Атрактивната манекенка Миранда Кер пред неколку месеци се вери со основачот на социјалната мрежа Снепчет, Еван...
Доколку сте обожавател на водката, или на Ченинг Тејтум, оваа вест ќе ви се допадне. :)
Денес, тие се славни и убави. Некои од нив важат за секс икони, други се модни гуруа кои ги поставуваат...
По повод 150-годишнината од постоењето на познатиот магазин Harper's Bazaar, Ријана ќе се појави на насловната...
Минатото лето едно парче облека се издвои од сите останати... Збунувачката, фамозната маичка која ја носеше Том...
Во чест на новата капсулна колекција која е резултат на соработката помеѓу Џиџи Хадид и славниот моден дизајнер...
Колку вреди името Кајли? Судејќи според прашината што се крена околу судската битка на Кајли Миног и Кајли...
Помеѓу двата свои проекти, филмот "Nocturnal Animals" и претстојниот "Life", Џејк Џиленхол моментално работи на...
Кога повеќето од нас патуваат, секогаш бараме што подобро место за пониска цена, а многу често се упатуваме кон...
Лајди Гага имаше 13-минутен настан за време на полувремето на американскиот спортски спектакл Супербол...
Дефинитивно нема повеќе љубов помеѓу Мараја Кери и нејзиниот поранешен свршеник Џејмс Пекер. А кога дивата...
Поп кралицата Мадона наводно добила дозвола за да посвои уште две деца од Малави, после одлуката која ја донел...
Сите знаеме за теоријата дека како што старееме, се' повеќе заличуваме на своите родители, а The Weeknd и...
Денот на Вљубените се приближува, а тоа секогаш е поврзано со чоколатца, вино и секси долна облека. Баш каква...