Шоу бизнис и трач

Пред само три месеци, Ангелот на Викторија Кендис Сванпул и нејзиниот свршеник Херман Николи го добија своето...
Полицијата официјално потврди дека од 17-те осомничени за вмешаност во грабежот на Ким Кардашијан, за четворица...
Како и нејзината полу-сестра Кендал Џенер претходно, Клои Кардашијан ја играше познатата игра "Вистина или...
Познатиот пејач и поранешен член на групата Jonas Brothers, Џо Џонас, е новото заштитно лице на модниот бренд...
Покрај тоа што овие неколку дена ја бранува јавноста со информацијата дека се гледа со The Weeknd, Селена Гомез...
Уредникот на британскиот Вог заслужува награда што успеа да ја убеди мистериозната Викторија Бекам да се отвори...
Додека Барак Обама го даваше својот завршен говор како претседател, на другиот крај во Њујорк модната...
Откако во јавноста излегоа папараци-фотките од страсните бакнежи помеѓу Тhe Weeknd и Селена Гомез многу луѓе се...
По истиот принцип на функционирање на Оскарите, славните мораат да бидат номинирани и изгласани за да добијат...
Сите уште шпекулираат дали Дрејк и Џенифер Лопез се вистински заљубени или само глумат пар заради публицитет...
Основачот на најголемата социјална мрежа Фејсбук, Марк Закерберг, во последно време сѐ повеќе и дозволува на...
Контраверзната американска пејачка и актерка Мајли Сајрус наводно се омажила со својот дечко Лијам Хемсфорт, за...
По осум години поминати во Белата Куќа, Барак Обама вчера конечно го даде својот завршен говор со што му го...
После помалку од четири месеци откако Ким Кардашијан беше спектакуларно ограбена во хотелска соба во Париз,...
Актерот и танчер Ченинг Тејтум е еден од ретките мажи во Холивуд кој не се срами да покаже колку е заљубен во...
По бројните препукувања и меѓусебни обвинувања, Бред Пит и Анџелина Џоли успеаја да постигнат заеднички договор...
Доколку го гледавте доделувањето на Златните Глобуси што се случи во неделата, можеби забележавте дека...
Француската полиција објави дека 17 лица кои биле осомничени дека се вмешани во спектакуларното ограбување на...