Шоу бизнис и трач

Откако стана 45-ти претседател на САД, Доналд Трамп со своето семејство се пресели во Белата куќа во Вашингтон...
Иако сметаме дека конфекцискиот број е само број и не ја одразува вистинската убавина и вредност на жената,...
За жал, македонските жени не се многу запознаени со брендот на парфеми "Guerlain", кој важи за еден од...
Девојката на Принцот Хари, Меган Маркл, е една од ретките хумани девојки во Холивуд кои мислат и на нешто друго...
Славното семејство Хадид освен што е благословено со целата убавина и богатство на овој свет, познато е и по...
Биографскиот филм "I, Tonya" за легендарната олимписка лизгачка на мраз Тоња Хардинг е најавен во кино-салите...
Козметичката линија на Кајли Џенер, Kylie Cosmetics, за својата ланска кампања објави многу кул фотки, само што...
По драматичната реакција на бившата девојка на The Weeknd, Бела Хадид, која со среден прст покажа дека на ја...
Очигледно не е само Меланија таа што има мерак на златни работи - новиот претседател на САД Доналд Трамп веќе...
Иако сите сте слушнале за славните личности кои се на оваа листа, ретко кој од вас знае дека тие имаат помалку...
Вчера, Криси Тиген и Џон Леџенд слетаа на аеродромот Џон Ф. Кенеди во Њујорк, но тоа што се случи толку ја...
Доколку сеуште не знаете за неа, 21-годишната Џастин Скај е младата пејачка која неодамна потпиша договор со...
Освен поради нејзиниот слободен дух, остра досетливост и одлична смисла за хумор, Криси Тиген е една од...
Секоја љубов на почеток изгледа совршена, па затоа во таа фаза не е паметно да ставите тетоважа посветена на...
Утре ќе се случи инаугурацијата на новиот американски претседател Доналд Трамп. Оваа свеченост се состои од два...
По нивното заедничко појавување и позирање пред некој месец, а и според обостраните изјави, Доналд Трамп и...
Актерот Џејсон Момоа стана планетарно познат по улогата на Кал Дрого во серијата "Игра на Тронови", но и по...
Погодете кој од кланот Кардашијан-Џенер одлучи да застане пред олтарот! Помош - ја нарекуваат "мозокот на...