Сцена

 • Актерката се појави на премиера во Њујорк во несекојдневно издание... со бркови и брада! Ѕвездата на Титаник...
 • Еди Марфи ќе биде првиот глумец на кој ќе му биде доделена наградата "Икона на комедијата" на церемонијата...
 • Раперот е приведен во полициската станица во Њујорк откако го нападнал продуцентот на емисијата "Good...
 • Тинејџерската ѕвезда Џастин Бибер и легендарните "U2" се само дел од музичарите чии песни ќе се најдат на...
 • Таа е учителката на Барт Симпсон, но и една од најсексипилните пејачки на планетата која се забавува со Ф1...
 • Продукцијата на неколку хит филмови е одложена по стравичниот земјотрес и цунами кои ја погодија Јапонија....
 • После деновите поминати во релаксација на Сент Бартс, Стефани Симор се обидува да ги израмни бикини линиите...
 • Новиот трејлер на "Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides" беше објавен од "Disney", цели два месеци пред...
 • Една од најубавите тенисерки на денешницата, Марија Шарапова конечно го покажа својот веренички прстен за кој...
 • Тапанарот на "Pink Floyd" Ник Мејсон изрази надеж дека членовите на овој легендарен бенд во блиска иднина...
 • Најдобриот голф играч на денешницата, Тајгер Вудс, кој до неодамна беше на рехабилитација од зависноста од...
 • Иако добро заработува како манекенка и топ модел, а згора на тоа е и девојка на Кристиано Роналдо, кој годишно...
 • По долгогодишно одложување и многу проблеми кои ја попречуваа продукцијата, на Нов Зеланд започна снимањето на...
 • Хрватската манекенка Нина Морич која е една од учесниците на италијанското реално шоу "Isola dei Famosi", ги...
 • СФ трилерот "Limitless" во својот прв викенд на американскиот бокс офис заработи 19 милиони долари, што беше...
 • Во продолжението за чудесното момче, "Хари Потер и реликвијата на смртта 2", доаѓа до "конечната битка" помеѓу...
 • Иако го опишува својот живот како монотон и досаден, во јавноста се појавија разголени фотографии од ќерката...
 • Најголемата хуманитарна донација од светот на познатите за сега ја даде Оскаровката, на која ова не и е првпат...
 • Раперот Еминем ја оддаде својата почит кон неговиот покоен пријател, хип-хоп ѕвездата Нејт Дог, кој ненадејно...
 • Жителите во куќата на новото британско реално шоу нема да мораат да ги пакуваат своите работи пред исфрлањето...