Ријана во чизми од 10.000$ за кои постои листа на чекање

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 30.03.2017 - 13:33

На почетокот на март модната куќа Saint Laurent ја претстави новата есенска колекција инспирирана од 80-те години, а хит на ревијата беа диско чизмите со Swarovsky кристали во кој не може да не бидете приметени.


Ријана стиховите од својата нумера ги свати буквално, па само неколку дена покасно сијаше како дијамант во ови чизми низ Париз, вредни 10.000 долари, а ги искомбинира со кожна јакна и избледени фармерки.

Славната пејачка, како и самата призна, опседната е со YSL чизми. За овие чизми постои листа на чекање од неколку месеци.