Работела како асистент стоматолог, денес има над 200.000 фанови на Инста!

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 10.03.2017 - 14:07

Кели Џејн Бич е англиска убавица која е родена на 1-ви октомври 1991 година, а домашната публика ја запозна благодарение на нејзината манекенска кариера и честите настапи во реалните шоуа.

Пред работата да и стане разубавување и соблекување пред фотографските објективи, работела како асистентка во стоматолошка ординација.

Оваа поранешна Мисица на Велика Британија на Инстаграм ја следат повеќе од 200.000 обожаватели, а зад себе ja има романтичната врска со Луис Морисон, која будно ја следеа гледачите на емисијата "Love Island".