Принцот се дружи со убава девојка, додека Кејт дома чува деца

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 14.03.2017 - 23:46

Додека војвотката Кејт е посветена на своите обврски и должности, Принцот Вилијам одлучи да побегне од кралските должности и малку да се забавува со своето машко друштво.

Изгледа дека на момците, им недостасувало женско присуство, па принцот бил виден како ужива во блиска дружба со убава австралиска манекенка за време на својот скијачки одмор. . Се работи за Софи Жан Тејлор која преку ноќ стана позната.

Таа е 24-годишнен модел од Австралија, а откако беше фотографирана како скија со принцот, почнаа шпекулациите на таа тема. Сепак, на масата подоцна се појавило и момчето на убавата Софи - Арон Гудфелоу.