Погледнете го видеозаписот за новата "Love" на Лана Дел Реј!

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 20.02.2017 - 20:39

По цели две години чекање, Лана Дел Реј викендов ја објави новата песна "Love" која е најава за нејзиниот исто толку очекуван нов албум!

Само еден ден подоцна, Лана го објави и видеозаписот за "Love"! Видеото е сосема во нејзин стил и е се' што очекувате - стихови за љубов, цветови во коса и лелеави фустани:

Едвај чекаме да излезе новиот албум и Лана да се врати во полн ретро-романтичен сјај!