Погледнете го првиот трејлер за седмата сезона на “Игра на тронови“

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 31.03.2017 - 12:35

Одбојувањето до почетокот на седмата сезона на серијата "Game of thrones" официјално почна.

Вчера HBO го објави и официјалниот прв трејлер долгоочекуваната претпоследна сезона на хит серијата во која може да се видат три омилени ликови. Џон Сноу, Денерис и Серси се припремаат за големата битка за престолот, додека одат низ ходниците на своите замоци и го завземаат своето место на престолот.

Оваа сезона ќе има седум епизоди, и ќе почне со прикажување во јули, иако претходните шест сезони тоа беше во април.