Погледнете ги најголемите градови од птичја перспектива!

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 14.02.2017 - 20:57

Кога шетате низ големите градови во светот, колку и фотографии да направите, пак ја немате целата слика - деталите се прекрасни, но тоа што остава без здив е можноста да ги погледнете цели од птичја перспектива!

Храбриот летачки руски тим на фотографи кои се нарекуваат AirPano стои зад овие прекрасни фотографии кои ќе ве остават без здив:

Дубаи

Њу Делхи

Барселона

Париз

Сиетл

Амстердам

Рио Де Жанеиро

Варанаси

Мадрид

Сиена

Виена

Буенос Аирес

Сао Паоло

Лима

Торонто