Пенелопе Круз се трансформира во Донатела Версаче

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 17.05.2017 - 11:48

Пенелопе Круз со плава перика е скоро непрепознатлива на снимањето на серијата Versace: American crime stoy.

Пенелопе е трансформирана како што повеќе би личела и подобро би ја одглумила Донатела Версаче, сестрата на славниот креатор Џани Версаче.

Моментално снимањето е во Мајами, а Пенелопе покрај фризурата го пренесува добро и нејзиниот препознатлив стил од 90тите.