Ова се сите Дизни филмови кои ќе излезат во 2017 година!

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 05.01.2017 - 13:45

Подгответе си пуканки и топли пижами - Дизни ја објави листата на филмови кои оваа компанија ќе ги издаде во 2017 година!

Листата продолжува до 2019 година, па погледнете кои волшебни филмови ќе ги гледаме наредниве три години:

2017

1. Филмувана верзија на "Убавицата и ѕверот"
2. Чувари на Галаксијата 2
3. Колички


4. Пирати од Карибите: Мртвите не раскажуваат приказни
5. Тор: Рагнарок
6. Коко
7. Круела
8. Сеуште ненасловен филм од серијалот "Војна на ѕвездите"

2018

1. Црн пантер
2. Гигантски
3. Одмаздници: Бесконечна војна
4. Toy Story 4


5. Капетан Марвел
6. Нелуѓе
7. Мулан
8. Мери Попинс се враќа

2019

1. Одмаздници: Бесконечна војна II дел
2. Војна на ѕвездите Епизода 9
3. The Incredibles