Ова се 10-те најпопуларни хотели на Инстаграм!

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 05.01.2017 - 16:22

Социјалната мрежа Инстаграм ја објави листата на 10-те најпопуларни хотели кои најмногу беа објавувани и тагнувани во 2016 година.

Не е изненадување дека најпопуларна дестинација е раскошниот Лас Вегас, а погледнете и кои други се најдоа на листата:

1. МГМ Гранд - Лас Вегас

2. W New York - Тајмс Сквер

3. Космополитен - Лас Вегас

4. Палмата Атлантис - Дубаи

5. Палатата на Цезар - Лас Вегас

6. Лас Вегас Хотел и Казино - Париз

7. Fontainebleau - Mајами Бич

8. WYNN - Лас Вегас

9. Ушуаја - Ибица

10. Венециско Макао - Лас Вегас