Откачено

Филипинскиот уметник Паоло Балестерос е како Господ со многу лица. Користејќи шминка, тој се трансформираше во...
Том Кари (24), шанкер од Нов Зеланд, ја напуштил својата работа и тргнал на двомесечно патување низ Нов Зеланд...
Многу жени сакаат да одат на шопинг, особено во големите трговски центри, каде можат да поминат неколку часа...
Ако ви треба видео кое ќе ви ја долови лудоста на бркањето покемони која се прошири во целиот свет, подолу...
Австралиската комичарка Селест Барбер претходната година го насмеа целиот свет, благодарение на нејзините...
Хавербордот е сѐ попопуларна "играчка" и не само меѓу децата. На нив се возат и бројни возрасни луѓе, а сѐ...
Мачорот по име Бехемонт (лик од романот "Мајторот и Маргарита" на Михаил Булгаков), е кандидат за пратеник во...
Поранешната прва дама на САД Лаура Буш, нејзиниот сопруг Џорџ, како и сегашниот претседателски пар Мишел и...
Британскиот авантурист Макс Кејв објави видео на социјалните мрежи, каде се гледа како скока од еден на друг...
Три туристки предизвикаа бес кај локалното население на Рим, откако се соблекоа и капеа во 400 години старата...
Во рамките на прославата на Денот на независноста во Америка, во Глејсер Вју на Алјаска традиција е да се прави...
Мелани Стујарт го освои Фејсбук со своето видео, на кое таа истовремено сурфа на вода и пие пиво.
Хумна Мобин потекнува од Пакистан. Пред 7 месеци таа се омажи со својот свршеник, Арсалан Севера Бута.
Роман Бурцев (33) од Русија доби улога во една реклама на компанија за водка, само затоа што многу наликува на...
Еден корисник на социјалната мрежа "Reddit" купил половен Macintosh SE компјутер од 80-тите години, но не ни...
Иако во јавноста Тејлор Свифт настојува да изгради имиџ на чесна девојка, фановите приметија дека во...
На менито во рестораните во ИКЕА во Јапонија е претставен нов оброк.
Ако на некој профил на Твитер не очекуваме да видиме разголени фотографии, тоа најверојатно е некој од...