Откачено

Во една од епизодите на серијата Симпсонови, емитувана пред полни 16 години, во 2000-та година, Хомер Симпсон и...
Полицијата во Кина пронашла брутален начин за да ги казнува возачите кои со долгите светла на своите автомобили...
Мајмунот Геда од Кина носи маичка на којашто пишува дека е "Господар на предвидувањата", а според неговите...
Американскиот водител Џими Кимел веќе шестта година по ред ја спроведува суровата шега во која родителите ги...
Деветнаесет годишната американка Хајли тврди дека го носи бебето Исус Христос, како и дека затруднела како Дева...
Запознајте го Кирби Џенер, дечкото со бркови кој се смета себе си за брат близнак на Кендал Џенер. Конечно...
Мирјана Милошевиќ пред три години започнала да се занимава со цртање на детски лица, а денес нејзините врвни...
Има изрека која вели "Кога имав 20 години оние кои ќе наполнеа 30 ми изгледаа навистина старо. Мора да сум имал...
Во светот на уметноста, како и во сите други аспекти од нашите животи, сведочиме за различните трендови кои се...
Доминик има 6 години и многу сака да црта. Дури има и свој профил на Инстаграм каде што ги става своите омилени...
Многу родители се одлучуваат да ги урамат цртежите на своите деца или да ги закачат на фрижидерот, но за некои...
Целиот интернет се шегува на сметка на неуспехот на паметниот телефон на Samsung, Galaxy Note 7 кој се...
Невестата Хејли Смит (24) стана популарна на Инстаграм, откако хронолошки го документираше своето слабеење во...
Во американското "Today Show", една шминкерка реши да го сруши митот кој постои за скапата козметика и тоа дека...
Некои трендови никогаш не излегуваат од мода. Други привремено исчезнуваат, па години подоцна се враќаат...
Како што ние често за 1-ви Април или за Халоувин се маскираме во славните ѕвезди, на нив им преостанува да се...
Сигурни сме дека сте ја гледале секоја епизода од популарната серија "Friends" дури и по неколку пати, но што...
Човечкиот ум е навистина фасцинантна работа, а сигурни сме дека сите имате безобразен ум, без разлика дали...