Откачено

Ова кутро момче не се ни сомневаше каков тролач е брат му - мислеше дека од него го доби совршениот подарок за...
Мачките се прекрасни домашни миленици кои ги разубавуваат нашите денови, но кога ќе дојдат на ред празниците...
Тие што имаат миленичиња знаат дека маче или куче не оди рака под рака со убаво декорирана елка - колку повеќе...
Наскоро ни доаѓаат новогодишните празници, а додека има многу луѓе кои не знаат сѐ уште каде да ја дочекаат...
Пустината Сахара е последното место каде што би очекувале да падне снег, посебно поради тоа што важи за еден од...
Жолтото злато повторно доминира во светот, и тоа буквално насекаде. Така, ако веќе постојат златни маски за...
Славниот влогер Кејси Нестат објави видео на својот канал на YouTube во соработка со Samsung. Во видеото...
Како и се' останато, новите гурмански трендови доаѓаат со брзина на светлината, а секој нареден е се' пооткачен...
Изминатиот викенд ѕвездите на каталонскиот фудбалски клуб Барселона, Меси и Суарез, се појавија во една забавна...
Веќе во вторник прогнозите најавуваат снег во градовите ширум Македонија, па ние решивме да се подготвиме на...
Најверојатно уметникот Бенедето Буфалино е единствениот човек во светот кој кога погледнал мешалка за цемент си...
Божик е можеби најубавиот празник во годината за многу луѓе. Прекрасно време за шарени декорации, светилки,...
Ако ви е тапа денот, се' што ви треба е коњ со шапка од кокошка! :)
Откако им се израдувавме на преслатките Божикни бебиња во претходниот пост, време е да се насмееме со оние...
Претседателската кампања на сега избраниот Доналд Трамп се водеше под мотото "Make America Great Again", но што...
Сигурно мислите дека вашата новогодишна елка е најубава, но почекајте да видите што направиле овие откачени...
Празници се ближат!!! :)
Секој што барем еднаш во животот чувал мачка знае дека овие посебни суштества не бираат време и место да си...