Откачено

На норвешки, "Hjertefølger" значи човек кој си го следи срцето, а семејството со исто презиме навистина покажа...
Браќата и сестрите имаат посебен однос, па без разлика колку и да се зафркаваат, на крајот нема никој кој го...
Најверојатно ќе се чувствувате виновно што се смеете на фотографииве, но обидете се да не се смеете!
Океј е да бидете малку шокирани, и ние се збунивме. :) Можете да го замислите изразот на лицето на 18-годишната...
Мачките се вистинска енигма. Понекогаш ги обожаваат кутиите и се пикаат во сѐ што ќе најдат, а понекогаш ги...
Пред Божикната вечера, едно мало алчно кутре по име Буба успеа тајно да се вовре во кујната и да ја изеде...
Питер Коглер е интернационално-познатиот уметник од Австрија кој живее и работи во Виена, а неговите последни...
Ова кутро момче не се ни сомневаше каков тролач е брат му - мислеше дека од него го доби совршениот подарок за...
Мачките се прекрасни домашни миленици кои ги разубавуваат нашите денови, но кога ќе дојдат на ред празниците...
Тие што имаат миленичиња знаат дека маче или куче не оди рака под рака со убаво декорирана елка - колку повеќе...
Наскоро ни доаѓаат новогодишните празници, а додека има многу луѓе кои не знаат сѐ уште каде да ја дочекаат...
Пустината Сахара е последното место каде што би очекувале да падне снег, посебно поради тоа што важи за еден од...
Жолтото злато повторно доминира во светот, и тоа буквално насекаде. Така, ако веќе постојат златни маски за...
Славниот влогер Кејси Нестат објави видео на својот канал на YouTube во соработка со Samsung. Во видеото...
Како и се' останато, новите гурмански трендови доаѓаат со брзина на светлината, а секој нареден е се' пооткачен...
Изминатиот викенд ѕвездите на каталонскиот фудбалски клуб Барселона, Меси и Суарез, се појавија во една забавна...
Веќе во вторник прогнозите најавуваат снег во градовите ширум Македонија, па ние решивме да се подготвиме на...
Најверојатно уметникот Бенедето Буфалино е единствениот човек во светот кој кога погледнал мешалка за цемент си...