Откачено

Роми Куперус, или повеќе позната по нејзиниот бренд "Роми де Боми" е холандската дизајнерка која ги креира овие...
Понекогаш треба на малите проблеми да им се пристапи со хумор, а има некои работи кои ќе ги разберат само...
Доколку мислите дека светот на лудите облеки почнал со Лејди Гага, се лажете! Прочепкавме во историјата на...
Навистина е тешко да се биде самохран родител, но понекогаш ќе налетате на луѓе како овие татковци кои...
Реките и каналите во Лондон се заледени поради екстремно студеното време, што се покажа како голем проблем за...
Кога се прави свадба, неверојатно важно е првиот пат кога младоженецот ќе ја види невестата - па тоа се снима,...
Ова е можеби една од најубавите работи кои се случуваат на интернетот во новата година, а доколку сакате да се...
Кејла Арена и Тоби Барон се креаторите на овие ултра-морничави парчиња кои буквално изгледаат како да се...
Фала Боже што 2016 година е зад нас, а со неа и овие луди трендови за нокти што хмм...
Со околу 7 милијарди луѓе кои моментално живеат на планетава, сигурно некаде постои некој што личи на вас...
Овие неверојатно убави и чудесно изработени десерти од париските слаткарници ги пронајдовме на Инстаграм...
Запознајте го Роберто Ескивел Кабрера. Има 54 години и живее во градот Салтиљо во североисточно Мексико. А, да...
Тие што го гледале легендарниот хорор "Прстенот" никогаш нема да ја заборават морничавата сцена кога страшната...
Една од најпопуларните работи во Америка се камерите за бакнување, или "Kiss Cam", кои прикажуваат на екраните...
Сигурно живеете во пештера без интернет ако не го знаете "Солениот фраер" (Salt Bae)! Солениот фраер е турскиот...
Шарлот Херисон на шега преку интернет си нарачала јајце од ему, не мислејќи дека 47 дена подоцна ја очекува...
Што ќе се случи кога ќе го искомбинирате Снепчет со лудориите што ги приредуваат животните? Смеење. Многу,...
Зимата не им е најголем пријател на автомобилите, а ни на смрзнатите луѓе кои не можат да си ја одлепат вратата...