Откачено

Сите сме ја почувствувале онаа еуфорија која не обзема кога учествуваме во победничкиот тим, но некои од нас...
Една млада девојка од Романија доби внук на 23 години и со тоа стана најмладата баба на светот, пренесува...
Во екот на кризата, еден работодавец ги собрал своите вработени и им соопштил: Имам лоша вест. Поради големата...
Видеото кое ја прикажува "акцијата" на шефот и секретарката стана хит на интернет. Меѓутоа, овде станува...
Половина милион блогери ја "решаваат" мистеријата околу српското "дете-магнет" Богдан Ивкович.  Дали...
Ако некогаш сте биле одбиени за некоја работа каде сте аплицирале, дури и ако не сте биле, јасно ви е дека...
Ремиксот на песна со делови од говорот на либискиот диктатор стана хит на интернет! Песната "Zenga zenga" на...
Кога овој постар човек го закажувал своето сафари патување во Јужна Африка, знаел дека го очекува нешто...
"You Tube" снимката на тоа што досега гледачите го нарекоа најкул мачка на светот, го прикажуваат мачето Џими...
Естонецот Март Кус направил вистинска сцена на пазар во финската престолнина, затоа што продавал печурки без...
Ова е една навистина несфатлива ситуација за несовесниот возач кој и покрај предупредувањето, ја паркирал...
Како да отворите шише вино без отварач? Одговорот на прашањето ќе ви го даде овој иновативен французин, кој...
Седумгодишниот Богдан Иванковиќ од Србија има ретко необична моќ. Имено, тој со своето тело привлекува предмети...
Погледнете го трикот кој за една недела го погледнале, веројатно голем дел од нив и пробале, речиси два милиони...
Кога се лета со брзина од 800 километри на час во борбен авион кој чини 68 милиони фунти, сигурно дека добра...