Откачено

Втор пат месецов како последица на смешно високите потпетици кои ги носи, Лејди Гага доживеа засрамувачки...
Американскиот комичар Бер Крејшер привлекува внимание така што интересно ги "уредува" хотелските соби во...
Само неколку дена откако веста помпезно се емитуваше низ целиот свет, излезе дека наводниот вонземјанец кој...
Полицијата на Кембриџир имала полни раце со работа, прогонувајќи го 20-годишниот Теренс Фоулер откако бил фатен...
Не се луѓето единствени во хистеричното смеење и тресење од возбуда кога ги голицкаат. Очигледно и пингвините...
Романскиот политичар Едмонд Талмачеан е главна тема на светските медиуми откако гостувајќи на едно телевизиско...
Во германскиот град Бад Кениг-Зел се одржа Третото натпреварување во возење на канцелариски столчиња...
Мислите дека пеглањето е досадна работа што ве заморува... Не сте пробале да пеглате на автопат! Овој човек...
Секој од нас е барем малку поспан по добро јадење, па ниту малите, слатки кученца не се исклучок. Напротив...
Месец дена откако Русите наводно виделе НЛО кој се срушило во шума, на интернет се појави снимка со нешто што...
Инженерот за телекомуникации Стивен Хол (53) се пријавил на натпреварувањето "Britain's got talent", каде го...
На водителката на Дневникот на "HRT" телевизија, Славица Бабиќ во петокот и се случи непријатен гаф. Програмата...
Кој рече дека со ваква младина не треба да се грижиме за нашата иднина?! Запознајте го Тревор, момчето чија...
Во последно време Дубаи изненадува со многу рекорди и интересни настани, но ова е навистина шокантно - возачите...
Дона Симпсон (44 години) од Њу Џерси, која е висока 167 сантиметри и тешка 273 килограми, има цел да биде...
Ова е парот кој и го сврте грбот на свадбената традиција со тоа што и двајцата одлучија да се венчаат...
Вистински "лош хипнотизер" како од филмовите беше уапсен бидејќи ги хипнотизирал постарите клиенти на...
Бебето е тешко 7 килограми и долго 55 сантиметри, а неговата мајка Анка Христова (35) која инаку има дијабет...