Откачено

Која е разликата помеѓу Ријана и папагал? Кога ќе го изгледате видеово, ќе видите дека нема многу разлика,...
Во последните неколку години се зголеми популарноста на козметичкото тетовирање, кое вклучува трајна шминка и...
Се плашите да скратите пола сантиметар од фризурата што ја имате последниве десет години? Бидете похрабри и...
Во денешно време скоро и да не можете да кажете нешто без да бидете обвинети дека напаѓате некоја од ранливите...
Поранешниот Дизни скулптор, Чак Вилијамс, започна кампања на "Кикстартер" за собирање средства за производство...
Досега имаме видено многу двојници и двојнички на славните личности, а овој пат сме убедени дека поголема е...
Можеби родителството е најтешката работа во светот, но некои мајки и татковци навистина знаат да ја извлечат...
Кијао Девеи и Лиу Шиксу се кинеска двојка која е во брак веќе 67 години. Но, и покрај тоа што тие сега се во 80...
Доминиканскиот црковен храм во Мексико од 16-от век, со децении бил потопен поради изградбата на браната Бенито...
Руската манекенка Вики Одинцова "го извади од памет" целиот интернет, откако си го ризикуваше животот за фотка...
Кога ќе побарате на интернетот деца кои возат сноуборд, најчесто можете да пронајдете милиони клипови од дечиња...
Откако имала "сериозен" разговор со својот татко за нејзината кариера, седум годишната Клои Бриџвотер решила да...
И мажите и жените имаат свои начини на воспитување на своите деца, а покрај многуте работи во кои се...
Не знаеме на кого му текнало да ги направи овие пресмешни споредби, ама дефинитивно ќе уживате во погодувањето...
Во последниве години имаме видено навистина многу двојнички на Тејлор Свифт, но последната "близначка"...
Кога мајката ќе замине на пат, дури и на краток временски период, многу често во домот знае да настане хаос....
Децата честопати знаат да нѐ изненадат со својата креативност и да нацртаат цртежи кои на нас возрасните можеби...
Велат дека кога сакате нешто добро да го направите, подобро да го направите сами, и ништо нема да тргне наопаку...