Откачено

Можеби родителството е најтешката работа во светот, но некои мајки и татковци навистина знаат да ја извлечат...
Кијао Девеи и Лиу Шиксу се кинеска двојка која е во брак веќе 67 години. Но, и покрај тоа што тие сега се во 80...
Доминиканскиот црковен храм во Мексико од 16-от век, со децении бил потопен поради изградбата на браната Бенито...
Руската манекенка Вики Одинцова "го извади од памет" целиот интернет, откако си го ризикуваше животот за фотка...
Кога ќе побарате на интернетот деца кои возат сноуборд, најчесто можете да пронајдете милиони клипови од дечиња...
Откако имала "сериозен" разговор со својот татко за нејзината кариера, седум годишната Клои Бриџвотер решила да...
И мажите и жените имаат свои начини на воспитување на своите деца, а покрај многуте работи во кои се...
Не знаеме на кого му текнало да ги направи овие пресмешни споредби, ама дефинитивно ќе уживате во погодувањето...
Во последниве години имаме видено навистина многу двојнички на Тејлор Свифт, но последната "близначка"...
Кога мајката ќе замине на пат, дури и на краток временски период, многу често во домот знае да настане хаос....
Децата честопати знаат да нѐ изненадат со својата креативност и да нацртаат цртежи кои на нас возрасните можеби...
Велат дека кога сакате нешто добро да го направите, подобро да го направите сами, и ништо нема да тргне наопаку...
Во очекување на филмуваната верзија на "Убавицата и ѕверот" каде главната улога ќе ја толкува убавата и...
Нормално е да имате идол од листата на славните ѕвезди. Нормално е и да сакате да бидете како својот идол. Само...
Иако понекогаш уличната уметност се смета за вандализам, дури и најголемите критичари мора да признаат дека...
Некои предлози за брак се поепски од другите. На пример, овој каде што Ник Јаневски (Јаневски?! Мора да е...
Нема ништо што татковците нема да направат за своите мали принцези. Па, макар и ако треба да издржат "третмани...
Дали сте и вие од оние луѓе кои кога ќе изјават дека ќе се обиидат да готват, сите бегаат и се заклучуваат по...