Новата колекција на Александер Венг за "Adidas Originals"!

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 28.02.2017 - 02:56

По изненадувачката минатогодишна соработка на минатогодишната Модна Недела во Њујорк, дизајнерот Александер Венг и легендарниот спортски бренд Адидас се враќаат со уште една заедничка колекција!

Колекцијата се состои од 14 унисекс парчиња кои својата премиера на пазарот ќе ја доживеат утре, а покрај другите, во едиторијалот кој го направи фотографот Јирген Телер се појавува и синот на Мадона, Роко Ричи.

Погледнете ја целата колекција: