Не, не е шега! Некогашната стралета Парис Хилтон денес се занимава со наука

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 31.03.2017 - 18:03

Се спомне името Парис Хилтон секогаш помислуваме на некој од најлудите години во шоу бизнисот.

Меѓутоа во последните неколку години немавме прилика да ја видиме Хилтон по забавите, но дури и кога би се појавила на некој од забавите не оставаше простор да се пише нешто скандалозно за неа. Таа своите лудории ги замени со нејзината нова професија, DJ.

И додека сите се прашуваа што се случува со Парис и дали својата титула најпозната реалити ѕвезда и ја препушти на својата некогашна асистентка Ким Кардашијан, таа покажа дека нејзините амбиции се далеку од тоа.

Парис веќе некое време се занимава со наука во соработка со научниот институт Weizmann, а од оваа необична соработка настана решение за проблемот со недостаток на вода.

Кој би рекол дека некогашната парти-девојка ќе биде дел од тимот кој го спасува светот?