Најдобро облечените на Златните Глобуси 2017-та!

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 09.01.2017 - 11:31

Златните Глобуси се настан за кој ѕвездите посветуваат најмногу внимание што ќе облечат. Оваа година, не бевме разочарани од модниот избор на актерките, а магазинот "Harper's Bazaar" веќе ги избра своите фаворити!

Погледнете кои беа најдобро облечените ѕвезди на Златните Глобуси според "Harper's Bazaar":

1. Никол Кидман

2. Рут Нега

3. Мишел Вилијамс

4. Ема Стоун

5. Ејми Адамс

6. Еван Рејчел Вуд

7. Зои Салдана

8. Блејк Лајвли

9. Натали Портман

10. Гал Гадо