Музика и филм

После кратка и тешка болест, денес почина една од нашите најлегендарни музички вокали, Љупка Димитровска...
Дејвид Гета своето долго лето го заокружи со голема диско химна заедно со Седрик Џерваис и еден од неговите...
Шведската победничка на музичкото шоу "Talang", Зара Ларсон, сними нов видео спот под името  "Ain't My...
Уште еден поранешен член на мегапопуларниот бенд "One Direction", Најл Хоран, се одлучи за соло кариера...
На видео сервисот "YouTube" беше објавен тизер трејлерот за новото продолжение на "Pirates of the Caribbean...
Римејкот на култниот цртан филм "Убавицата и ѕверот" во долгометражен филм треба да се појави дури во март 2017...
Британскиот електро-поп група "Years & Years" го претстави спотот за новата песна "Meteorite", во која Оли...
По "Книга за џунглата" и "Убавицата и ѕверот", студиото Дизни очигледно не планира да запре во реиздавањето на...
Американскиот хеви метал бенд "Metallica" ја објави втората песна која го најавува новиот албум на групата,...
Фановите на Дензел Вашингтон ќе се израдуваат со информацијата дека неговиот нов филм ќе се појави во кината на...
Првиот трејлер за музичкиот филм на Џастин Тимберлејк е тука. Доколку не сте знаеле, Џастин има бенд кој се...
Телевизиската серија "Сексот и градот" за четирите пријателки во големиот град во потрага за љубов заврши пред
Најгледаниот филм во американските и канадските кина за претходниот викенд беше филмот "Magnificent Seven"....
"Аqustico Band" е група која брои шест членови и тоа Филип Конзулов - вокал, Александар Кутев - гитара, Никола...
Новиот трејлер за драмата "Taboo" го прикажува актерот Том Харди како главна ѕвезда - одмаздникот Џејмс...
Популарниот латински пејач, Рики Мартин, објави нова песна и видео кое ќе ги воодушеви неговите фанови..
Британската актерка Анџела Ленсбери е вистинска филмска легенда, а тоа го докажа и на специјалното прикажување...
Омилената телевизиска серија "Fuller House" за прв пат беше прикажана на овој ден пред 29 години. На 22...