Музика и филм

Четиринаесет годишната Браун ги воодушеви членовите на жирито и публиката со изведбата на песна од Кети Пери на...
Поминаа четири години откако заврши популарната тинејџерска серија "Gossip Girl", после снимени 121 епизода...
Ник Џонас глуми во новиот психолошки трилер "Goat", во кој го глуми страшниот член на братството на неговиот...
Австралиската пејачка и текстописец Сиа Кејт Изабел Фулер, познатa само по уметничкото име Сиа, објави нова ...
Премиерата на новиот филм на Емир Костурица, "On the Milky Road" ќе се одржи на 9-ти септември во рамките на...
Дрејк продолжува да ги воодушевува своите фанови со новите песни, а сега и со новото видео кое повеќе изгледа...
Креаторите на серијата за која најмногу се зборуваше ова лето, започнаа со подготовките на втората сезона...
И серијалот на филмови за младиот волшебник Хари Потер, како и ултра популарната серија "Game of Thrones" имаат...
Едвај дочекавме најновата хит комедија "War Dogs" да пристигне и во нашите кино сали, па вчера на првиот ден...
Македонската компанија "Lynx Animation Studios", по повод својот прв роденден, го објавија трејлерот за првиот...
Да се навратиме накратко во 2003 година. Некогаш популарната група "The Black Eyed Peas" во далечната 2003 ...
Лили Роуз Деп има 17 години и веќе тргна по стапките на своите славни родители. Згодната девојка во изминативе...
Иако никој не помисли дека постои и најмала шанса да нема втора сезона од најголемиот хит за 2016 година, сега...
Симпатичната Ева Лонгорија се прослави со улогата на размазена домаќинка во серијата "Desperate Housewives", а...
Вчера вечер на доделувањето на VMA наградите, Кање Вест ја имаше можноста да го презентира новиот спот за...
Хорор филмот "Don't Breathe", минатата недела се најде на првото место на бокс офисот, каде до тогаш на врвот...
Пред неколку дена, "WhatsApp" најави дека некои податоци ќе ги дели со "Facebook". Сепак, постојат две опции...
Со доделувањето на наградите и проекцијата на филмот "Пожар на море" од Џанфранко Роси, кој ја доби главната...