Музика и филм

Каналот Јутјуб ја објави листата на десетте најгледани спотови за оваа година...
Со цел уште повеќе да ги загреат фановите на "50 нијанси сиво", креаторите решија да споделат уште пожежок и...
Пристигна трејлерот за третата по ред филмска адаптација на популарниот стрип за "Spiderman", а во него се...
"50 нијанси потемно" веќе се очекува да биде најжешкиот филм за 2017 година, а со најавата за новата песна на...
Доколку сакате да гледате згодни момци и девојки, тогаш денес е вашиот среќен ден - пристигна трејлерот за...
Иако Џорџ Р.Р. Мартин сѐ уште работи на книгата "The Winds of Winter", која веќе е во сериозно задоцнување...
Доколку сте љубители на научно-фантастичните филмови за симпатичните роботи кои се трансформираат, тогаш...
Денес беа објавени номинациите за доделувањето на 59-те музички Греми награди, а потесната селекција е...
Иако серијата "Friends" сѐ уште има верни фанови кои постојано се надеваат дека ќе погледнат нови епизоди од...
Познатиот "TIME" магазин ја состави овогогодинешната листа на најлошите 10 песни кои беа пуштени во етерот...
Кери Бредшо и "Ѕверката" беа една од најголемите љубовни приказни кои ја  инспирираа нашата младост, и...
На сите ни е познато дека Дизни во последно време почна да прави филмски адаптации на своите славни цртани...
Актерката Кристен Стујард е главната ѕвезда на новото музичко видео на популарниот бенд "The Rolling Stones",...
Бијонсе конечно одлучи да ги послуша молбите на фановите, и го објави видеозаписот за песната "All Night" од...
Доколку сте фан на серијата "Downton Abbey" и чувствувате празнина после нејзиното завршување, тогаш не грижете...
Телевизиската продукциска куќа НВО одлучи предновогодишно да не' почести со нови официјални фотки од...
За време на Божикните празници, брендовите обично се натпреваруваат кој ќе смисли поубава кампања и реклами. Да...
Дизни уште еднаш покажа дека ја знае формулата за успех во киносалите. Имено, новиот анимиран филм на оваа...