Музика и филм

Знаеме дека Принс има цело скриено богатство во форма на необјавена музика, а вчера една песна беше пуштена во...
Новиот филм кој е посветен на сините симпатични суштества Штрумфови ќе пристигне во киносалите во април идната...
Нетфликс неодамна го објави официјалниот трејлер за нивната нова биографска серија со наслов "Barry", која ќе...
Рајан Гослинг и Ема Стоун се познати по тоа што прават одлични филмови заедно, па затоа обожавателите со...
На почетокот на оваа година филмот "50 нијанси потемно" го сруши светскиот рекорд за најгледан трејлер во...
Доколку не сте знаеле, Мајли Сајрус има помала сестра, 16-годишната Ноа...
Шведскиот хит "Millenium" на Стиг Лашон, чија шведска адаптација ја освои публиката и критиката, доби и...
Пристигна официјалниот трејлер за новиот биографски филм "Jackie", кој го портретира животот на легендарната...
Можеби најочекуваниот филм за наредната година е римејкот на цртаниот филм на Дизни од 90-тите години, "...
Џон Леџенд како да не знае да направи утка - со прекрасната музика што ја создава, со прекрасните сопруга и...
Конечно е тука!!! На радост на обожавателите на Скарлет Јохансон, а на неизвесност и високи очекувања на...
Леонард Коен, легендарниот музичар со кариера која траеше цели 50 години, почина на 82-годишна возраст...
Првиот трејлер за "Valerian and the City of a Thousand Planets" е конечно тука, и се очекува да биде голем хит...
Претстојниот филм "Fifty Shades Darker" и официјално го доби рејтингот "R" од Американската филмска асоцијација...
Само неколку дена откако почна со снимање на филмот "Ocean's Eight", Ријана веќе ја најави улогата во уште еден...
Сексапилната пејачка и некогашна членка на жирито на популарното шоу "X Factor", Емина Јаховиќ, сними дует...
Иако ни јавноста ни критичарите не беа воодушевени од првото продолжение на еротската трилогија "Педесет...
Ако сте љубители на серијата "Stranger Things", односно на малата актерка што ни ги украде срцата - Мили Боби...