Музика и филм

Филмската Академија денес ги објави номинациите за претстојните Оскари, со што "La La Land" стана еден од...
На радост на сите обожаватели кои пораснаа со хитовите на Бритни Спирс, конечно пристигна трејлерот за...
Огромното кралство на "Star Wars" фанови денес беше разбранувано, откако беше објавен официјалниот наслов на...
Филмското студио Дизни и нивното анимациско студио Пиксар со години ги подгреваа мистериите околу нивните...
Онлајн верзијата на магазинот Билборд го објави овој генијален ремикс на песната "This is What You Came For" oд...
Филмуваната верзија на "Убавицата и ѕверот" на компанијата Дизни веќе е најочекуваниот филм за 2017 година, но...
Најк овојпат направи полн погодок со новата кампања во која главна улога има музичарката FKA twigs - тоа освен...
Омилените Чувари на плажата се враќаат во ново руво! Новиот трејлер со новите ултра-секси ликови беше пуштен во...
Филмското студио Paramount го објави трејлерот за најновото продолжение на култниот хорор "Прстенот", и...
За време на паузата од емитувањето во живо на Златните Глобуси во неделата и на изненадување на обожавателите...
Церемонијата на доделување на Златните Глобуси се случи во неделата, а филмот "La La Land" со актерите Рајан...
Подгответе си пуканки и топли пижами - Дизни ја објави листата на филмови кои оваа компанија ќе ги издаде во...
Покрај многуте неубави работи што се случија во 2016 година, имаше и светли точки кои не потсетуваа да се...
2017 година е тука, што значи дека наскоро ќе го гледаме новиот "50 Нијанси Потемно"...
Има ли подобар начин да се започне 2017 година отколку со еден од најдобрите ретро-хитови од 1997 година?!
Носталгичните по популарната тв-серија "Вил и Грејс" многу ќе се радуваат на оваа информација - серијата се...
Момчето на прерано починатата ѕвезда Џорџ Мајкл, Фади Фаваз, во негова чест во јавноста пушти досега необјавена...
Дизни на своите обожаватели им даде мал предновогодишен подарок - нов трејлер од најочекуваниот филм за 2017...