Музика и филм

Петтата сезона на популарната серија "Orange Is The New Black" се очекува да пристигне на Нетфликс на 9-ти Јуни...
Доколку сепак сакате да го одбележите Денот на вљубените, а да не трошите пари на скапи вечери и подароци,...
Лејди Гага настапи за време на полувремето на американскиот "Super Bowl", а нејзиното шоу ги доби сите пофалби...
Една од најголемите хит серии од минатата година секако е "Stranger Things" на "Netflix", која со својот шарм...
Претходно неделава имавме можност а го погледнеме последниот трејлер за филмската адаптација на Дизниевиот...
Има само уште една недела до премиерата на новиото и долгоочекувано продолжение, "50 нијанси потемно", а...
Филмската Академија денес потврди дека Леонардо ди Каприо, Бри Ларсон, Марк Рајленс и Алисија Викандер ќе се...
Ријана овојпат се појавува во поинаква улога која сигурно ќе ви се допадне, како актерка во серијата "Бејтс...
Новата песна на северина, насловена "Kao", е една од најубавите балади во нејзината кариера, барем според...
Ворнер Брос објавија дека го прошируваат своето волшебно Хари Потер студио во кое обожавателите можат да шетаат...
Вчера беше објавен и последниот трејлер за долго очекуваниот филм "Beauty and the Beast", кој треба да се...
Долго пред мјузиклот "La La Land" да добие историски 14 номинации за Оскар, со што се изедначи со "All About...
Откако во јавноста се појавија безброј папараци фотографии и информации од снимањето, тимот кој работи на...
Ема Стоун и Дензел Вашингтон беа наградени со главните награди на синоќешното доделување на наградите од...
Доколку сте љубители на седмата уметност, тогаш сигурно обожавате да изгледате добар филм. А, оваа година се...
Популарната пејачка Тејлор Свифт ги здружи силите со Зајн Малик за потребите на песната "I Don’t Wanna Live...
Тејлор Свифт можеби не е активна на социјалните мрежи како порано, но сепак кога ќе објави нешто знае потполно...
Легендарната американска актерка, која се прослави со истоименото шоу, Мери Тајлер Мур, почина на 81 годишна...