Музика и филм

Новиот хорор филм со наслов "Get Out" кој е дело на режисерот Џордан Пил е првиот филм што успеа да собере 100...
За малку карактери во серијата "Game of Thrones" можеме да кажеме дека се навистина добри, а како што вели...
По хитот “Promiscuous”, Нели Фуртадо се повлече од сцената, па вистинско и пријатно изненадување е што таа се...
Вчера Кејти Пери го објави видеозаписот за нејзината нова песна “Chained to the Rhythm”, и сосема очекувано,...
Има помалку од еден месец до премиерата на филмската адаптација на цртаниот филм "Убавицата и Ѕверот", па скоро...
По цели две години чекање, Лана Дел Реј викендов ја објави новата песна "Love" која е најава за нејзиниот исто...
Обожавателите на телевизиската серија "Will & Grace" неодамна се израдуваа поради вестите дека популарната...
По цели две години, Лана Дел Реј конечно објави нова песна!
Еден од омилените романтични филмови на многумина, "Love Actually", ќе добие свое продолжение. Но, сепак нема...
Доколку сте љубителите на мега популарната серија "Game of Thrones" на "HBO", тогаш голема е веројатноста...
Иако Бијонсе не ја доби наградата за најдобар албум на Греми наградите, многумина ја сметаат за морален...
"Carpool Karaoke" на водителот Џејмс Корден е едно од најомилените шоуа на славните, каде тие се опуштаат да ја...
На вчерашното доделување на Греми наградите музичката Академија им оддаде почит на музичките легенди Џорџ...
По одличната соработка на Тејлор Свифт и Зејн Малик за филмот "50 нијанси потемно", и Ники Минаж и Ник Џонас се...
Во претстојната филмска адаптација на новелата на Дејв Игерс од 2013 година, "The Circle", ќе имаме можност да...
Откако пред неполна недела го воодушеви светот со својот настап на Супербол, сега Лејди Гага реши уште повеќе...
Неодамна беше објавен тизер трејлерот за втората сезона на хит серијата "Stranger Things", а сигурни сме дека...
Ова досега го немате слушнато, а е подобро од се' што имате слушнато досега! Да, постои македонско фламенко, а...