Музика и филм

Еминем снима спот со една од најпознатите порно ѕвезди на денешницата, Саша Греј, објави "MTV". Снимањето кое...
Музичката ѕвезда од Барбадос, Ријана, ќе добие половина милион долари за еден час пеење на гала вечерата на...
Американската глумица Сара Џесика Паркер размислува за снимање на третото продолжение на филмот "Сексот и......
Авантурите на волшебникот тинејџер ќе добијат сочна преработка од страна на "Hustler Video", а нивиот порно...
Англискиот "Guardian" објави дека австралискиот режисер Филип Мор неодамна пронашол два триесетминутни...
Секој петти холивудски филм оваа годиниа ќе биде продолжение, што е нов рекорд во филмската индустрија, но...
Има само десет години, но девојчево веќе го споредуваат со Мараја Кери и Џастин Бибер. Хедер Расел стана толку...
По 17 години чекање британската група "Take That" освои признание за најдобар бенд на синоќешните "Brit Awards...
Новиот сингл на Лејди Гага беше критикуван дека звучи како некогашниот хит на Мадона "Express Yourself", но...
Кон екипата на продолжението на "Бетмен" се придружи и француската добитничка на Оскар, објавија филмските.
"Суперзен" е насловот на најновата песна на единствениот "преживеан" хип хоп артист Тони Зен која деновиве...
Снимањето на долгоочекуваниот филм за животот на убиениот рапер ќе почне ова лето, а филмот во кината ќе...
Бендот на Лејди Антебелум е награден во категориите за најдобра снимка и песна на годината за "Need you now",...
Трејлерот "X-man: First Class" беше објавен на интернет, каде големиот број на обожаватели можат да видат дел...
Конечно пристигна денот кој сите го чекавме - Лејди Гага се враќа на сцена со новиот сингл "Born This Way" од...
Славниот акционен актер и екс калифорниски гувернер Арнолд Шварценегер најави враќање во Холивуд..
Што се случило со неофицијалната мисија на Американската вселенска агенција, ќе дознаете во филмот кој...
Американската актерка Џенифер Хадсон преспала една вечер во затворска келија како припрема за нејзината улога...