Музика и филм

Детали од заплетот на "The Dark Knight Rises" на режисерот Кристофер Нолан веќе се објавени на интернет. Како...
Фил Колинс има намера да стави крај на својата музичка кариера откако открил дека поради здраствени проблеми...
Големото финале на франшизата на Хари Потер ќе ја доживее својата светска премиера во Лондон во јули. Даниел...
Нели Фуртадо, Бијонсе, Ашер, Мараја Кери и други популарни изведувачи се само дел од фелата на "среќници" кои...
Американскиот актер Чарли Шин изјави дека нема да продолжи со снимањето на хит серијата "Two and a half men"...
Драмата за боксерот која освои два Оскари во категоријата за споредни улоги, "Fighter", ќе добие свое...
Лејди Гага сними спот за нејзината песна "Born this way", кој е контраверзен исто колку и нејзините претходни...
Драмата која беше фаворит, освои четири престижни награди од Американската филмска академија. "Кралскиот...
Откако продуцентите одлучија да снимат и четврто продолжение од авантурата на агентот Борн, и тоа без Мет...
Во еуфоријата која владее пред вечерашното доделување на престижните филмски награди Оскар, "Sunday Times"...
Акциониот филм "The Last Airbender" и комедијата "Sex and the City 2" се закитија со нималку ласкавите титули...
Последните информации говорат дека прекрасната бринета можеби ќе игра со Џон Траволта во филмот за Џон Готи...
Американската актерка Џенифер Хадсон преспала една вечер во затворска келија како припрема за нејзината улога...
На промоцијата на новиот филм "Manuale D’Amore 3" на Џовани Веронес, која беше одржана во Рим, прекрасната...
Новиот филм на Дејвид Финчер ќе ги обработи случувањата на популарниот авантуристички роман на Жил Верн...
Еминем ги надмина Лејди Гага и Џастин Бибер според гледаност на видео сервисот на "YouTube", достигнувајќи...
Настапот на понежната половина на Џорџ Клуни на финалната вечер во Сан Ремо пријатно ги изненади присутните...
Тинејџерската поп сензација Џастин Бибер повторно се појави во серијата "CSI", за да го оживее својот лик кој...