Музика и филм

Курт Кобејн беше фронтмен, пејач и текстописец на бендот од Сиетл кој со својот хит "Smells Like Teen Spirit"...
Бритни Спирс го пушти во етер тизер видеото од 30 секунди за новата песна "Додека не заврши светот" (Till the...
Албумот "21" на пејачката со прекрасен глас Адел, со цели 10 недели на првото место, вчера го надмина рекордот...
Американската пејачка Бијонсе во јуни ќе го објави својот четврти соло албум, кој сеуште нема наслов. Бијонсе...
Во саботата навечер околу 22 часот дечкото на Тамара Џорџевич ја прескокнал оградата на куќата на Коштуњак...
Поп дивата го лансираше својот нов сингл со наслов "I am into you" кој е најава на новиот, долго очекуван албум...
Ако сте еден од многуте обожаватели на првиот дел на "Hangover", тогаш сигурно со задоволство ќе ја дочекате...
Откако очигледно имаше секс со Немеш во куќата на Големиот брат, Маријана Чврјак, мајка и сопруга од Шибеник,...
Во него таа се трансформира од сјаен син вонземјанин во научно фантастичен златен гладијатор, а видеото е...
Видео спотот на младиот Џастин Бибер, канадската ѕвезда во светски рамки е гледан повеќе од 500 милиони пати...
На насловната страна на магазинот "Rolling Stone" се појави популарната ѕвезда Ријана во најпредизвикувачкото...
Новата песна пејачката ја најавува во целосно "вселенски" стил, а за големо чудо, не станува збор за Лејди Гага...
Улогата на Лоис Лејн во новиот филм за Супермен ја доби Ејми Адамс, пишуваат филмските медиуми. Адамс (36)...
Синоќа во куќата на "Големиот брат" паднаа маските и многу работи почнаа да се разјаснуваат. Бојана ги откри...
Бритни Спирс (29) на сцената во Лас Вегас се појави за прв пат по завршувањето на својата турнеја "The Circus"...
Филмот "Прва орбита" посветен на 50-годишнината од летот на Јуриј Гагарин во вселената ќе биде премиерно...
Интернет порталот "AskMen" состави листа од десет најстраствени филмски сцени на сите времиња. Кери Грант и...
Ветеранот на американската глума Роберт Де Ниро ќе ги здружи силите со раперот "50 Cent" во нов филмски проект...