Музика и филм

Сите обожаватели на One Direction...
Пред околу четири месеци е објавена веста дека во филмот за Барбики, кој наскоро..
Често се случува после раскинувањето пејачите да отпејат песна за тоа како се чувствуваат..
Алтернативните завршетоци секогаш се убав...
Вечерва премиерно на репертоарот во кината “Убавицата и ѕверот”...
Пејачот Ед Ширан ќе гостува во седмата сезона на серијата „Игра на тронови“..
„Мислам дека имаме фантастична песна која на сите вас ќе ви се допадне“ – рече Јана.
Откако „Дедпул“ стана вистински хит низ светот, од Марвел решија да снимат и второ продолжение за овој...
Компанијата Дизни го објави видеозаписот за дуетот на Аријана Гранде и Џон Леџенд, кој го направија за...
Се очекува во филмот, чија премиера претстои во втората половина на март, гледачите да го видат “првиот геј...
На голема радост на обожавателите, Лорди по долгата пауза се враќа на сцената!
Доцна синоќа за време на шоуто на водителот Џими Кимел, актерот Крис Прат реши да ја изненади публиката со...
Наместо да ја објави долгоочекуваната соработка со Дрејк, Канје Вест одлучи да ги почести своите обожаватели со...
Во неделата Аријана Гранде го објави видеозаписот за нејзината нова песна со наслов "Everyday" која е дел од...
Новиот хорор филм со наслов "Get Out" кој е дело на режисерот Џордан Пил е првиот филм што успеа да собере 100...
За малку карактери во серијата "Game of Thrones" можеме да кажеме дека се навистина добри, а како што вели...
По хитот “Promiscuous”, Нели Фуртадо се повлече од сцената, па вистинско и пријатно изненадување е што таа се...
Вчера Кејти Пери го објави видеозаписот за нејзината нова песна “Chained to the Rhythm”, и сосема очекувано,...