Мода и убавина

Според едно статистичко истражување, просечната цена на невестинскиот фустан изнесува околу 1.280 долари...
Покрај сите оние летни трендови, како сивото омбре, виножито косата и розово-златната боја, сигурно се мислите...
Првото "ќебе со ракави", или популарно нареченото "The Slanket" (sleeve + blanket), e повеќе од само парче кое...
Магазинот "Glamour" го објави симпатичното видео кое е посветено на еден век на женската работа, односно...
Плус-сајз моделите во последните години доминираат во модната индустрија, а Барби Фереира е девојката која...
Најчесто девојчињата се оние кои сакаат да се дотеруваат, но тоа не значи дека момчињата не изгледаат добро...
Актерката Гвинет Палтроу е во центарот на светското внимание веќе две децении, а таа никогаш не се срамела да...
Постојат безброј причини зошто одвреме-навреме решаваме да ја врземе косата во пунџа. Но најомилената ни е...
Белата боја на свадбениот фустан отсекогаш симболизирала чистина и невиност. Но дали тоа важи доколку невестата...
Стилот на ѕвездите повеќе и повеќе е пример за тоа што е во тренд, и наместо на модните писти, решивме...
Во минатото, кадифето се сметало за луксуз. Но времињата се менуваат и сега сите можеме да си дозволиме вакво...
41-годишната Ева Лонгорија е една од ретките кои го негува и знае совршено да го носи деловниот стил на...
Креативниот директор на Ив Сен Лорен, Антони Вакарело, на модната писта испрати манекенка која носеше "шљокици...
Во најновото издание на "The Edit", каде што Викторија Бекам ги споделува нејзините совети за убавина и зборува...
Девојките кои ставаат слики од себе на Инстаграм главно сакаат да истакнат две работи - тоа што го носат и...
"Gucci" само што ја претстави колекцијата за пролет 2017 пред две недели, а еден фустан од колекцијата веќе се...
Ова се фустаните кои ќе ги носиме оваа сезона. Идеални за во есен, ребрастите фустани се одличен избор, пред сѐ...
По повод две децении од излегувањето на анимираниот филм "Toy Story", пристигна новата колекција на "Vans",...