Мода и убавина

Знаете дека сте успеале во животот кога добивате специјална покана за учество на модното шоу на "Victoria's...
Макс и Љуба се рускиот тандем кој стои зад овие преслатки чанти во форма на животни...
Ако ги прашаме мажите кое е најодбивното парче женска гардероба, едногласно ќе ви кажат дека тоа се фамозните...
Прекрасно е кога на секојдневниот живот ќе му додадете малку магија, а со овие прекрасни свилени марами ќе се...
Mодното шоу на "Victoria's Secret" денес е познато како најсекси и наекстравагантиот моден настан на планетата...
46-годишната поранешна манекенка и сопруга на Доналд Трамп, Меланија Трамп, се најде во центарот на вниманието...
Веќе ништо не не' изненадува - Доналд Трамп стана претседател на САД, Кајли Џенер стана убава, луѓе во 2016...
Некои работи од 80-те години се супер кул - Супер Марио, Нинџа Желки, Пекмен... Но има и многу работи поради...
Доколку досега не сте го забележале неговиот насмеан лик низ Скопје, Алмир Мили е 26-годишниот неверојатно...
Креаторот на оваа мејкап-илузија е Мирјана Кика Милошевиќ, неверојатно талентираната шминкерка која доаѓа од...
Бела Хадид за првпат ќе се појави на модната ревија на "Victoria's Secret", а ќе чекори покрај својата сестра...
Ванг Дешун е 80-годишен актер и уметник кој реши да ги скрши стереотипите поврзани со модната индустрија...
Ви се допаѓа идејата да имате тетоважа, но ве плажи што останува засекогаш? Тогаш, ова се идеалните хулахопки...
Веќе некое време трае соработката помеѓу легендарните "Адидас" и "Parley for the Oceans", организацијата која е...
Вчера вечер најголемите ѕвезди од музичката индустрија се собраа во Ротердам, Холандија, за традиционалното...
Најновиот тренд во боењето на косата е инспириран од скапоцениот камен "тигрово око", а трендсетерките веќе...
Овие неверојатно убави и преслатки прстени се дело на Мери Лу, дизајнерката на накит од Бангкок, Тајланд...
Не мора да значи дека тоа што не е убаво по класичните стандарди, не е убаво. Секоја жена е убава и единствена...