Мода и убавина

Ѕвездите се познати по тоа што не се плашат комплетно да го променат својот имиџ, независно дали е тоа за...
Костумот е есенцијално парче гардероба кое секоја жена (а и маж) треба да го поседува. Модата е жива материја...
Манекенката Џиџи Хадид е ѕвездата во новата кампања на модната куќа Версаче, а дизајнерите овојпат одлучија да...
Белата боја освен што асоцира на чистина и невиност, посебно во зима не'  потсетува на снежна зимска бајка...
Долгата коса е повторно во мода! Не е важно дали имате трпение да ја израснете природно или ќе се одлучите за...
Минијатурните тетоважи се огромен хит во светот, посебно кај жените. Овие тетоважи истовремено изгледаат секси...
Грдите и смешни Божикни џемпери со години беа трауми на многу генерации, се' додека неочекувано не станаа супер...
Мислите дека се' e до Фотошоп? Се лажете! Некои девојки едноставно се совршени, а кој би бил поадекватен пример...
По стапките на нејзината постара сестра Џиџи, која дизајнираше гардероба заедно со Стјуарт Вајцман и со Томи...
Три ретки фустани од Принцезата Дијана, кои таа ги носеше во јавноста, ќе бидат дадени на аукција преку модната...
Актерката чие име до вчера не го знаевме, со еден љубовен потег успеа да стане една од најпопуларните имиња на...
Познатиот магазин "People" традиционално ја објави листата на најсекси мажи за 2016 година, а изборот е се'...
Ѕвездите отсекогаш ја знаеле формулата за популарност - провокација!
Ангелите на Викторија се решени целиот Декември да помине во нивен знак, па така, откако приредија уште едно...
Скоро сите девојки сакаат високи потпетици, но многу од нив се откажуваат поради помислата дека во текот на...
Оваа година традиционалниот календар на "Love Magazine" се занимава со рекреација на исконските секси сцени од...
Сигурни сме дека веќе размислувате каде ќе ја поминете најлудата ноќ во годината, а доколку полека ве фаќа...
Зимата и студот се веќе тука, а со тоа и сите креативни решенија да се затоплиме а притоа да изгледаме...