Мода и убавина

Модното списание "W" вчера објави нова фотосесија, по повод 10-то издание од "уметничкиот дел", а главни ѕвезди...
Сите полудеа по новите таканаречени штикли-чорапи, или "sock booties", кои младата старлета Кајли Џенер...
Креативниот директор на модната куќа Moschino, Џереми Скот, во Лос Анџелес ја презентираше новата ресорт...
Каја Гербер почна да "растура" во светот на модата. Откако се појави како заштитно лице на "Marc Jacobs Beauty...
32-годишната Клое Кардашијан ги занеме присутните кога синоќа се појави на настан во Лос Анџелес, по повод...
Њујорк, Париз, Милано, Лондон... Хаотичниот период во кој се одржуваа највлијателните модни недели конечно...
Тетоважите се уметност, а доколку таа уметност се наоѓа на секси "платно" тогаш добивате вистинско уживање за...
Кој вели дека долгите цветни фустани се носат само во лето?
Според едно статистичко истражување, просечната цена на невестинскиот фустан изнесува околу 1.280 долари...
Покрај сите оние летни трендови, како сивото омбре, виножито косата и розово-златната боја, сигурно се мислите...
Првото "ќебе со ракави", или популарно нареченото "The Slanket" (sleeve + blanket), e повеќе од само парче кое...
Магазинот "Glamour" го објави симпатичното видео кое е посветено на еден век на женската работа, односно...
Плус-сајз моделите во последните години доминираат во модната индустрија, а Барби Фереира е девојката која...
Најчесто девојчињата се оние кои сакаат да се дотеруваат, но тоа не значи дека момчињата не изгледаат добро...
Актерката Гвинет Палтроу е во центарот на светското внимание веќе две децении, а таа никогаш не се срамела да...
Постојат безброј причини зошто одвреме-навреме решаваме да ја врземе косата во пунџа. Но најомилената ни е...
Белата боја на свадбениот фустан отсекогаш симболизирала чистина и невиност. Но дали тоа важи доколку невестата...
Стилот на ѕвездите повеќе и повеќе е пример за тоа што е во тренд, и наместо на модните писти, решивме...