Мода и убавина

Веќе некое време трае соработката помеѓу легендарните "Адидас" и "Parley for the Oceans", организацијата која е...
Вчера вечер најголемите ѕвезди од музичката индустрија се собраа во Ротердам, Холандија, за традиционалното...
Најновиот тренд во боењето на косата е инспириран од скапоцениот камен "тигрово око", а трендсетерките веќе...
Овие неверојатно убави и преслатки прстени се дело на Мери Лу, дизајнерката на накит од Бангкок, Тајланд...
Не мора да значи дека тоа што не е убаво по класичните стандарди, не е убаво. Секоја жена е убава и единствена...
Пред два дена заврши Модната недела во Скопје, а во меѓувреме во Лондон се одржуваше тамошната Модна недела...
Се прашувате како изгледа и од какви материјали е изработена венчаницата која чини неверојатни 628.000 долари?
Иако сме навикнати да ги гледаме нивните совршени во долна облека, понекогаш забораваме дека Ангелите на...
Тука ќе се пронајдат и љубителите на астрологијата, и љубителите на добрата и професионална шминка...
Време е за празници. Знаете, она време од годината кога ги вадите од плакар секси долните облеки, се качувате...
До ден денес, Одри Хепберн важи за една од омилените ѕвезди во модната и филмската индустрија...
Познатиот швајцарски производител на рачни часовници, TAG Heuer произведе "паметен" часовник кој чини...
Порано, изразот "стилска икона" им се препишуваше на легендарните имиња како Мерилин Монро или Сара Џесика...
Видовме кои се новите лица што оваа година за првпат ќе зачекорат на најочекуваното модно шоу, шоуто на "...
Навикнати сме на тоа дека манекенките треба да бидат високи, слаби и со правилни црти на лицето. Но, модната...
Модното шоу на "Victoria's Secret" оваа година ќе се одржи во Париз, и сите со нетрпение го очекуваме. Бидејќи...
"Доколку имате среќа да се родите поинакви, никогаш немојте да се промените!" Ова мото го има 19-годишната...
Конечно ќе се оствари големата желба на Бела Хадид и таа ќе зачекори на пистата на модното шоу на "Victoria's...