Мода и убавина

Утринска инспирација за вежбање, или барем за гледање и уживање! Некои ќе бидат воодушевени, некои ќе речат...
Фитнес блогерката Ана Викторија се придружи на ретките Инстаграм-ѕвезди кои имаат храброст да ја покажат...
Со доволно креативност и вкус, малиот простор не е проблем - напротив, новиот тренд вели "помалку е повеќе"!
Брендот за долна облека за плус-сајз жени Addition Elle ја ангажираше Ешли Греам во кампањата за промоција на...
Ајрис Лоу е ќерка на актерот Џуд Лоу и манекенката Сејди Фрост, и очекувано, таа е вистинска убавица, баш како...
Вчера, модната икона на 90-те и најпознатата манекенка после Твиги, Кејт Мос, го прослави својот роденден...
Манекенката Бела Хадид можеби сеуште не е официјален Ангел на Викторија, но отсега доживотно ќе си има крилја...
Ролките повторно се во мода, а секое враќање на модата тие стануваат поголеми, пораскошни и поинтересни. Оваа...
Доколку не сте сигурни каква тетоважа сакате да изберете, изберете љубов! Денот на Вљубените е за еден месец од...
Секоја фраерка од 90-те ќе се заљуби во оваа преслатка колекција на шминка инспирирана од омилените "Powerpuff...
Кампањите и рекламите за костими за капење најчесто се сексуализирани, но откако ќе ги погледнете овие...
Реномираниот магазин "Harper's Bazaar" ги објави 11-те убавици од кои се очекува да бидат во центарот на...
Во Холивуд важи правилото дека славата и љубовта одат рака под рака, а овие звезди се вистински доказ за тоа...
Златните Глобуси беа одлична прилика за ѕвездите да ги извадат најубавите парчиња накит што ги поседуваат и да...
74-то издание на Златните Глобуси кое се одржа во неделата во Беверли Хилс помина во знакот на раскошни свечени...
Многу убавици во Холивуд се вистински доказ дека не ви треба манекенска висина за да успеете и да ги остварите...
Добро, овие денови ако не планирате да облечете скафандер не излегувајте од дома, но очекуваме да дојдат малку...
Златните Глобуси се настан за кој ѕвездите посветуваат најмногу внимание што ќе облечат. Оваа година, не бевме...