Мода и убавина

Ролките повторно се во мода, а секое враќање на модата тие стануваат поголеми, пораскошни и поинтересни. Оваа...
Доколку не сте сигурни каква тетоважа сакате да изберете, изберете љубов! Денот на Вљубените е за еден месец од...
Секоја фраерка од 90-те ќе се заљуби во оваа преслатка колекција на шминка инспирирана од омилените "Powerpuff...
Кампањите и рекламите за костими за капење најчесто се сексуализирани, но откако ќе ги погледнете овие...
Реномираниот магазин "Harper's Bazaar" ги објави 11-те убавици од кои се очекува да бидат во центарот на...
Во Холивуд важи правилото дека славата и љубовта одат рака под рака, а овие звезди се вистински доказ за тоа...
Златните Глобуси беа одлична прилика за ѕвездите да ги извадат најубавите парчиња накит што ги поседуваат и да...
74-то издание на Златните Глобуси кое се одржа во неделата во Беверли Хилс помина во знакот на раскошни свечени...
Многу убавици во Холивуд се вистински доказ дека не ви треба манекенска висина за да успеете и да ги остварите...
Добро, овие денови ако не планирате да облечете скафандер не излегувајте од дома, но очекуваме да дојдат малку...
Златните Глобуси се настан за кој ѕвездите посветуваат најмногу внимание што ќе облечат. Оваа година, не бевме...
Лиза Фарал е една од фризерките кои се најдобрите во својата работа, па така таа го освои првото место во сите...
Цветните дизајни секогаш биле популарни помеѓу тетоважите, но новиот тренд сосема се враќа кон природата -...
Кога се зборува за шминката, лицето е како сликарско платно, но оваа млада шминкерка го однесе ова на друго...
Во неодамнешното истражување на аналитичката компанија "D'Marie", 14-те девојки кои ја носат титулата Ангели на...
Се сеќавате на Џереми Микс, дечкото чија фотографија од затвор во 2014 година стана планетарно позната и ги...
Тинејџерските години не се лесни за никого, поосебно кога се работи за физичкиот изглед. За среќа, речиси е...
Познатиот и влијателен магазин "Harper's Bazaar" направи листа на новите модни имиња кои треба да ги знаеме и...