Мода и убавина

Кога сте позната ѕвезда немате изговор да изгледате несредено, па дури и кога сте во 9-от месец од бременоста...
Пристигна колекцијата на потпетици која е резултат на заедничката соработка на славниот дизајнер Џузепе Заноти...
Лондонскиот дизајнер на накит Отис Џексон е креаторот на овие едноставни, а сепак совршени минималистички...
Џиџи и Бела Хадид веќе ги знаете, но некои од вас сигурно не знаат дека славните сестри имаат и брат кој е на...
На радост на многу обожаватели, и на супермоделот Џиџи Хадид и на дизајнерот Томи Хилфигер, пристигна новата...
"People's Choice Awards" се наградите кои американската јавност им ги доделува на своите омилени ѕвезди, а како...
Враќањето кон минатото никогаш не изгледало толку романтично! Шведскиот моден гигант "H&M" ја презентираше...
Доколку сте тинејџер, сигурно мислите дека Кендал Џенер и Џиџи Хадид ја измислија модата со таканаречените...
Со оглед на тоа дека онлајн-продажбата на костими за капење со боја на кожа во последниов месец пораснала за...
Модниот дизајнер Томи Хилфигер направи прав погодок кога за мината колекција одлучи да соработува со...
Официјално, првиот тренд за убавина за 2017 година почнува со необична и интересна боја за коса. Се работи за...
Утринска инспирација за вежбање, или барем за гледање и уживање! Некои ќе бидат воодушевени, некои ќе речат...
Фитнес блогерката Ана Викторија се придружи на ретките Инстаграм-ѕвезди кои имаат храброст да ја покажат...
Со доволно креативност и вкус, малиот простор не е проблем - напротив, новиот тренд вели "помалку е повеќе"!
Брендот за долна облека за плус-сајз жени Addition Elle ја ангажираше Ешли Греам во кампањата за промоција на...
Ајрис Лоу е ќерка на актерот Џуд Лоу и манекенката Сејди Фрост, и очекувано, таа е вистинска убавица, баш како...
Вчера, модната икона на 90-те и најпознатата манекенка после Твиги, Кејт Мос, го прослави својот роденден...
Манекенката Бела Хадид можеби сеуште не е официјален Ангел на Викторија, но отсега доживотно ќе си има крилја...