Мода и убавина

Френсис Бин Кобејн е ќерка на покојната музичка легенда Курт Кобејн и на Кортни Лав, но и покрај бесниот живот...
Модната Недела во Париз е во тек, и моментално таму се концентрирани најголемите модни имиња од дизајнери па се...
Убавата девојка која се прослави со својата улога во спотот на Канје Вест за песната "Fade", 25 годишната...
Колекцијата на чевли на Џенифер Лопез за брендот "Giuseppe Zanotti" и официјално пристигна на пазарот...
Не, ниедно парче гардероба не е грдо само по себе, туку важно е како ќе го искомбинирате и со кој став ќе го...
Во овие 88 години откако постојат, доделувањето на Оскарите секогаш било место каде што биле носени најубавите...
Кога се работи за ноктите и сите модни трендови што одат заедно со нив, Јун Кјунг Парк е една од...
Кога сте позната ѕвезда немате изговор да изгледате несредено, па дури и кога сте во 9-от месец од бременоста...
Пристигна колекцијата на потпетици која е резултат на заедничката соработка на славниот дизајнер Џузепе Заноти...
Лондонскиот дизајнер на накит Отис Џексон е креаторот на овие едноставни, а сепак совршени минималистички...
Џиџи и Бела Хадид веќе ги знаете, но некои од вас сигурно не знаат дека славните сестри имаат и брат кој е на...
На радост на многу обожаватели, и на супермоделот Џиџи Хадид и на дизајнерот Томи Хилфигер, пристигна новата...
"People's Choice Awards" се наградите кои американската јавност им ги доделува на своите омилени ѕвезди, а како...
Враќањето кон минатото никогаш не изгледало толку романтично! Шведскиот моден гигант "H&M" ја презентираше...
Доколку сте тинејџер, сигурно мислите дека Кендал Џенер и Џиџи Хадид ја измислија модата со таканаречените...
Со оглед на тоа дека онлајн-продажбата на костими за капење со боја на кожа во последниов месец пораснала за...
Модниот дизајнер Томи Хилфигер направи прав погодок кога за мината колекција одлучи да соработува со...
Официјално, првиот тренд за убавина за 2017 година почнува со необична и интересна боја за коса. Се работи за...