Мода и убавина

Розово-златната нијанса на коса е хитот кои сите ѕвезди го обожаваат, а е апсолутен хит за оваа сезона. Станува...
Секој кој изгледал барем една епизода од легендарната серија "Сексот и градот" ја памети најавната сцена во...
Легендарниот супермодел Кристи Бринкли ги красеше страниците на списанието Sports Illustrated уште во 1979...
Кој вели дека кога се прави свадба невестата мора да е облечена во "торта" од бели тулови, чипки и сатени? И...
Ријана минатата година го имаше своето деби на престижната Модна недела во Париз со својата оригинална...
Покрај тоа што има нов албум кој се наоѓа на врвот на сите светски топ-листи, има презгодна нова славна девојка...
Манекенката Криси Тиген слободно може да ја наречеме "ветеран" кога станува збор за изданието посветено на...
Веруваме дека не постои жена што не изгледала барем еден туторијал за шминкање на славните блогерки, па дури и...
Изборот на венчаница за вашиот голем ден треба да го одразува она што сте вие и да биде нешто што ќе одговара...
Многу девојки се плашат да ги исечат своите долги локни, стравувајќи од тоа како би изгледале со кратка коса....
Модниот бренд H&M го објави каталогот за својата нова колекција на долна облека, а овојпат таа е полн...
Френсис Бин Кобејн е ќерка на покојната музичка легенда Курт Кобејн и на Кортни Лав, но и покрај бесниот живот...
Модната Недела во Париз е во тек, и моментално таму се концентрирани најголемите модни имиња од дизајнери па се...
Убавата девојка која се прослави со својата улога во спотот на Канје Вест за песната "Fade", 25 годишната...
Колекцијата на чевли на Џенифер Лопез за брендот "Giuseppe Zanotti" и официјално пристигна на пазарот...
Не, ниедно парче гардероба не е грдо само по себе, туку важно е како ќе го искомбинирате и со кој став ќе го...
Во овие 88 години откако постојат, доделувањето на Оскарите секогаш било место каде што биле носени најубавите...
Кога се работи за ноктите и сите модни трендови што одат заедно со нив, Јун Кјунг Парк е една од...