Мода и убавина

Вашиот Инстаграм сигурно е преполн со фотографии од улична уметност, мода, внатрешно уредување, бебиња на...
Магијата е во воздухот на Лондонската Модна Недела, посебно со ревијата на дизајнерката Мери Катранцу која...
Доколку сте од оние девојки кои често ја менуваат бојата на косата, а притоа не сакате да ја оштетите од...
Се сеќавате кога во 90-тите години на минатиот век беше хит да се носат логоата на славните брендови?...
Пирсингот на р'скавицата на ушите не е нешто ново, но тоа досега обично се правеше на горниот дел од ушната...
Знаеме дека во последниве години модните дизајнери најмногу црпат инспирација од уличната мода, но изгледа дека...
Канје Вест ја претстави својата нова колекција, "Yeezy Season 5", во рамките на Модната недела во Њујорк. А,...
Дојде моментот од годината кога излезе специјалното издание на "Sports Illustrated" посветено на костимите за...
Со кампања за Марк Џејкобс, 15 годишната Каја Гербер покажа дека ѝ е дорасната на својата славна мајка -...
Не знаеме дали е тоа што очекувавте, но вака изгледа фустанот на кој се работело неверојатни 800 часа!
Згодната супермоделка Кејт Аптон е новото лице на насловната страна на познатото списание "Sports Illustrated...
Овие уникатни и убави јаки ќе ве натераат да посакате да облечете кошула и да ја закопчате до последното копче!
Новата Прва дама на Америка, словенката Меланија Трамп, веќе беше споредувана со една од омилените американски...
Запознајте ја Наоми Ватанабе, најпознатата комичарка и Инстаграм ѕвезда од Јапонија со преку 6 милиони...
Доаѓа пролет, а со неа и потопли денови во кои конечно ќе можете да ги тргнете капите и да ја соберете косата...
Доколку досега не ја знаевте, време е да ја запознаете Лолита, афроамериканската манекенка која за кратко време...
Го паметите Џереми Микс, дечкото што во 2014 година "го скрши" интернетот откако неговата затвореничка...
Откако се поделија наградите и заврши официјалното шоу, ѕвездите во неделата се упатија кон неколкуте забави...