Мода и убавина

Ова најверојатно е првиот парфем инспириран од градник, и тоа не било кој, туку градник кој го носи бразилската...
Младата унгарска диџејка која беше гостинка на предновогодишната забава на Playboy се најде на насловната...
Феноменот на женските гради и нивното безусловно обожување е факт што никој не може да го оспори. Ги сакаат...
Иако не беа номинирани за Оскар, Камерон Дијаз и Тејлор Свифт беа победнички на "натпреварот" за најкраток...
Причината што многумина го сакаат Холивуд е фактот што речиси секоја ѕвезда има минато во кое е интересно...
Мерлин Монро е прогласена за најсексипилна глумица на сите времиња во анкетата на телевизиската мрежа "Reelz"..
Меган Фокс и со новата линија на долна облека од "Армани" покажа зошто четири години по ред се наоѓа на листите...
Замислете, повеќе не мора да мрдате ни со малиот прст кога станува збор за вечниот женски непријател -...
Модната дизајнерка од Бразил, Андреа Чавез, отиде чекор подалеку кога станува збор за креирањето на женските...
Со сигурност може да кажеме дека авиокомпанијата "Virgin" отсекогаш имала атрактивен екипаж, а сега има и...
Продавниците на "H&M" и "Levi's" одлучија да повлечат од продажба еден модел на избелени фармерки поради...
Полско-американската актерка и модел, Јоана Крупа, го покажа своето совршено обликувано тело носејќи бикини кое...
Моделот на "Victoria's Secret" Лили Ордриџ позираше во свадбена долна облека во нејзината последна фото сесија...
Оваа млада манекенка е една од најинтригантните личности за Швеѓаните, која со својот изглед не се вклопува во...