Мода и убавина

Адријана Лима изгледа се подобро и подобро, а доказ се и новите провокативни фотографии за новиот...
Ученичката Тара Фреј од едно средно училиште во Висконс, Америка, има фустан каков што сигурно ниту една...
Дваесет и петгодишната Турчинка Сила Сахин со својот последен чекор ги шокираше обожавателите и членовите...
Таа е позната по нејзините облини на совршена секс-бомба, но за жал Скарлет Јохансон изгледаше далеку...
Прекрасната Катринел Менги (25) не им е непозната на фановите на убавите жени, затоа што нејзиното тели и лик...
Познатата марка на пушап градник "Wonderbra" инсталираше трамполини во кабините на неколку продавници низ...
Минатиот викенд во Франкфурт се одржа 19-та меѓународна конвенција за тетоважи, каде се собраа уметници од...
Британската старлета Лејси Банхард (18) неодамна се разголи за магазинот "Nuts", позирајќи речиси на сите фотки...
Познатиот моден креатор Џон Галиано доби отказ од фирмата која го носи неговото име, само неколку недели...
Вереницата на Кристијано Роналдо, Ирина Шаек (25), позираше гола за хуманитарната кампања на Марк...
Ова е најскапиот пар на чевли во светот кој ќе ги намали сметките на вљубениците во модата за "само" 160,000...
Раика Оливеира, 27-годишниот бразилски супермодел и екс девојка на фудбалската ѕвезда Роналдо, сними каталог...
Кога започна со својата работа како манекенка, ја предупредуваа дека кариерата ќе и заврши најдоцна до...
На насловната страна на новиот број од магазинот "People" е најавено интервјуто со славната пејачка и глумица...
На премиерата на филмот "The Conspirator" во Њујорк во понеделникот вечер се собрaa голем број селебрити ѕвезди...
Манекенката Кендис Сванопел е најновата жртва на неумешниот Фотошоп на "Victoria's Secret". Презгодната убавица...
Вида Гуера е 37 годишен кубанско-американски модел и пејачка, чиј задник, машките весници го прогласија...
Иако шоуто "The Only Way Is Essex" се емитува од неодамна, Гема Колинс ги искористи своите пет минути слава...