Мода и убавина

Најпопуларните меѓународни магазини за мажи, како што е "Playboy", "FHM" или "Maxim", сакаа да ја разголат...
Рускиот модел и девојка на португалската фудбалска ѕвезда Кристиано Роналдо, Ирина Шаек, како секој ден да...
Таа е добро позната по нејзиното неверојатно добро тонирано тело, но изгледа дека Камерон Дијаз можеби...
Александра Амбросио, Кендис Свонопел и Адријана Лима во Лос Анџелес ја покажаа новата линија на костими за...
Дизајнерот Том Форд во колумната за машкиот магазин "Another Man" наведува пет правила до кои мора да...
На Колумбија никогаш не и недостасувале убавици, а една од нив е и моделот Наталија Валез, која ги остава...
Во бразилскиот затвор е одржан избор за мис, а победничката која НЕМА да патува низ светот да ја шири пораката...
Судејќи по набилданото тело, густата црна коса и лицето без бори, тешко е да се поверува дека глумецот Роб Лои...
Повеќето жени имаат проблем кога треба да купат нова шминка. Но, во иднина, благодарејќи на компанијата...
Американскиот топ-модел Ерин Хетхертон сними нов едиторијал за модната куќа "Victoria's Secret". Попрецизно,...
Таа можеби не е многу позната манекенка, но со позирањето за списанието "Strobe" секако заслужи унапредување...
Не дека ќе можете да видите колку е саат, ама барем ќе може да се пофалите дека имате часовник од 2 милиони...
Жените сметаат дека се стари кога ќе се најдат на прагот на триесетите години, поточно кога ќе наполнат...
Таа се смета за една од најубавите жени во светот, а нејзиното најново снимање за долна облека на "Emporio...
Липосукцијата се бара се помалку, а најголема побарувачка има за младешки изглед и поголеми гради, посебно...
Првото издание на бразилскиот "GQ" излезе на пазарот, а честа премиерно да ја краси насловната страница ја...
"Мојата мисија не е да ги задоволам жените, туку мажите. Тие се како бикови - едноставно не знаат да одолеат на...
Британската старлета Џесика Џејн Клемент неодамна изјави дека ужива во покажувањето на своите тетоважи...