Мода и убавина

Дали е маркетиншки потег или сакаат да ги натераат и дебелките да повежбаат не знаеме, но спортскиот бренд Најк...
Строго испегланите и бланширани фризури оставете ги во минатата сезона и дочекајте ја пролетта со свежината на...
Стандардите за убавина се менуваат со децениите, па така сега имаме добра вест за сите оние кои цел живот се...
Уште во Декември, на радост на многу обожаватели Бела Хадид ја објави соработката со модниот андерграунд бренд...
Долгоочекуваната колекција која е резултат на соработката помеѓу The Weeknd и модниот гигант H&M конечно е...
По изненадувачката минатогодишна соработка на минатогодишната Модна Недела во Њујорк, дизајнерот Александер...
56-годишната манекенка Џули, исто така позната и како "Пламениот Лотос", не само што нема намера да ја заврши...
Сега веќе не е доволно само да се појават на црвениот килим на доделувањето на Оскарите - славните убавици сега...
Оскарите поминаа но фамата околу нив со сигурност ќе потрае уште некој ден бидејќи сепак има толку многу да се...
Доделувањето на Оскарите не е само прилика да се прошетаат најубавите и најнови фустани - тие што разбираат,...
Доделувањето на Оскарите е најочекуваниот настан во светот на Холивуд, и секоја година славните убавици се...
Милано е град на модата, и тие што го посетиле знаат дека улиците на овој град се поинетересни од модна писта и...
Доколку ги сакате принцезите од цртаните филмови на Дизни, а притоа сакате и да ги носите таканаречените "...
Вчера вечерта беа доделени Британските музички награди, или скратено БРИТ наградите, кои се еквивалент на...
Затоа Бијонсе ја викаат Кралицата Б - оваа ѕвезда знае дека ама баш ништо не е изговор да изгледа несредено, па...
Растечкиот тренд музичарите да стануваат дизајнери не ја одмина ни Лејди Гага. Гага неодамна ја лансираше...
Вашиот Инстаграм сигурно е преполн со фотографии од улична уметност, мода, внатрешно уредување, бебиња на...
Магијата е во воздухот на Лондонската Модна Недела, посебно со ревијата на дизајнерката Мери Катранцу која...