Мода и убавина

Светките многу ненадејно се вратија во мода на средината на минатат година..
Многу пати до сега...
Купуваме четки, сунѓери, скапи течни кармини...
Северина Којиќ своите модни комбинации секојдневно...
Јапонски пар веќе 37 години секојдневно ги фотографира нивните складни аутфити, а откако постои социјалната...
Не сте имале детство ако барем некој период не сте биле опседнати со легендарните "Vans" патики...
Најновиот тренд во шминкањето кој полека но сигурно се пробива на Инстаграм е се' освен обичен, а че им се...
Љубовта отсекогаш била најголемата и вечно неисцрпна инспирација за сите уметници, независно од тоа во која...
Најпознатиот бренд за долна облека Victoria’s Secret ја претстави кампањата за својата најнова колекција...
Секогаш кога во некој проект е вклучена магијата на Дизни цртаните, тогаш скоро секогаш станува збор за нешто...
Модната Недела во Париз е во полн ек, а самиот Париз отсекогаш бил сметан за главната престолнина на модата, и...
Дали е маркетиншки потег или сакаат да ги натераат и дебелките да повежбаат не знаеме, но спортскиот бренд Најк...
Строго испегланите и бланширани фризури оставете ги во минатата сезона и дочекајте ја пролетта со свежината на...
Стандардите за убавина се менуваат со децениите, па така сега имаме добра вест за сите оние кои цел живот се...
Уште во Декември, на радост на многу обожаватели Бела Хадид ја објави соработката со модниот андерграунд бренд...
Долгоочекуваната колекција која е резултат на соработката помеѓу The Weeknd и модниот гигант H&M конечно е...
По изненадувачката минатогодишна соработка на минатогодишната Модна Недела во Њујорк, дизајнерот Александер...
56-годишната манекенка Џули, исто така позната и како "Пламениот Лотос", не само што нема намера да ја заврши...