Технологија

 • "Samsung" на пазарот го лансираше својот таблет (мини пренослив) компјутер "Galaxy Tab 10.1", објавуваат...
 • Една од најголемите желби на современиот човек, можноста да патува низ времето, можеби и не е толку нереална...
 • Фотографиите на Фејсбук профилите се добар показател за тоа колку едно лице е опседнато со себе и својот изглед...
 • "Firefox 4" конечно пристигна, а од "Mozzila" за него тврдат дека е шест пати побрз од поранешните верзии....
 • Компанијата "Apple" даде зелено светло за "iPhone" и "iPad" апликацијата за "лечење" на хомосексуалците....
 • Конечната верзија на "Firefox 4" на "Mozillа" пристигнува овој вторник, односно на 22 март. По "IE 9", стигнува...
 • Bез разлика дали станува збор за производите на светски познатите "iHome Studio Series" или "Bang & Olufsen...
 • Оваа апликација на најпопуларниот социјален сервис конечно стана достапна за корисниците во Македонија...
 • Една млада Американка поминала речиси два дена пред продавницата на "Apple" во Њујорк за да биде меѓу првите...
 • Вестите се повеќе се читаат преку интернет, а телевизијата, радиото и пишаните медиуми ја губат својата...
 • Конечно радосна вест за обожавателите на револуционерниот телефон - по бројните одлагања во продажба...
 • Корисниците на Ајфон или мобилен со Андроид сега имаат релевантна помош во вид на апликација, која ќе им го...
 • Денес поминуваат точно 25 години од појавата на првиот информатички вирус, пренесуваат француските...
 • Новиот "таблет" компјутер на компанијата "Apple" - "iPad 2", чија продажба започна минатиот викенд, веќе е...
 • Секој корисник на Фејсбук во просек има 130 пријатели кои помалку или повеќе редовно испраќаат информации...
 • Во нуклеарниот центар во градот Шаров почна да работи најмоќниот суперкомпјутер во Русија, соопшти...
 • Откако научниците открија како да ги направат поекономични, мобилните би можеле да работат со месеци само со...
 • Ѕвездата на "Real Madrid" е спортист кој на најпаметен начин ги користи социјалните мрежи Фејсбук и Твитер,...
 • Јапонскиот производител на USB уреди "Thanko" на пазарот ја претстави најмалата камера на светот која изгледа...
 • Откако минатата година на светот му беше претставена женската верзија, наречена "Geminoid F", од истоимената...