Љубов и секс

Ова е прекрасно време за мажите кои сакаат задници. Тука се Ники Минаж, Кик Кардашијан, инструкторки по...
Машките сексуални фантазии скоро секогаш се сведуваат на секс со две жени, орален секс или доминација...
Голем дел од жените го искусиле следново сценарио: Неколку љубовни состаноци со згоден и културен дечко,...
Во Велика Британија од недоамна е покрената нова интернет страница, чија намена предизвика многу контроверзи...
Терапевтот Џонатон Еслеј, кој воедно е и автор на бројни изданија на тема машко-женски односи, напишал доста...
"Поголемиот дел од луѓето мислат дека порно филмовите се одраз на она што навистина се случува во креветот...
Гламурозните руски љубовници кои навикнаа на живот на "висока нога" останаа сами, бидејќи нивните оженети...
Со констатацијата што ги крши универзалните мудрости, една жена, научник сексолог, освои бројни следбеници...
Познатиот сексолог Трејси Кокс одлучила со јавноста да сподели интересни факти кои се однесуваат на неверството...
Новата студија која ја спроведе Универзитетот Ковентри од Велика Британија, открива дека мажите кои имаат...
"YouTube" блогерката Аријел Скарсел собра три бисексуалки (жени кои спијат и со жени и со мажи) по име Миа,...
Како што почнувате да "газите" во дваесеттите години, така се помалку се радувате на родендените, но тоа ќе се...
Сара Колинс (46) од Велика Британија признала дека нема сексуални односи со својот маж Греам Годен (47) и дека...
Во последните години предрасудите дека врските помеѓу постарите жени и помлади мажи се осудени на пропаст, се...
Овие порно ѕвезди заработуваат за живот со своите сексуални вештини, но кога станува збор за барањето љубов...
Самодоверба и хумор, тоа е она што поголемиот дел од жените го истакнаа како пресудно кога ги бираат мажите со...
Новите закони во Велика Британија ќе бараат од посетителите на страните со порнографски содржини да докажат...
Еден од четири пара постари од 50 години не практикуваат секс, но истакнуваат дека никогаш не биле посреќни...